670 bin mevsimlik çiçek şehrimizi renklendiriyor

Burdur Belediyesi faaliyete geçirdiği üretim ve depolama alanında birçok bitki, ağaç ve çalılıkları kendi üretiyor.

 

Park ve ahçeler Müdürlüğü’nce serada üretilen mevsimlik çiçekler, ağaç ve ağaçcıklar şehrin park, orta kaldırım ve çeşitli alanlarına dikildi. 

Yaklaşık 670 bin mevsimlik bitki türleri  park, bahçe ve orta kaldırımlara renk kattı.  Park  ve Bahçeler Müdürlüğü, kışlık dikim çalışmalarını tamamladı. 

Burdur’a en uyumlu ve uzun süre kalabilecek bitki türlerini tercih eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarıyla park, bahçe ve orta kaldırımlar renklendiriliyor.

Sezon boyunca 1 milyon 200 bin civarındame mevsimlik çiçek dikimiyle şehrimiz yeşillendiriliyor. 

Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ayla Pesen gazetemize yaptığı açıklamada;

“Kış mevsimi bitkilerimizin dikimi bitti. Kışın toprağın bazen donlu olması çiçek dikimlerimizi erteletebiliyor. Toprağın ve havanın uygun olduğu zamanlarda bitki dikimlerimizi gerçekleştiriyoruz. 

Mevsimlik çiçekler arasında hercai menekşe, süs lahanası ve şeker tabağı yer alıyor. Bunların yanı sıra çalı grupları ağaççık üretimi de yapıyoruz. 

670 bin bitki türünü park, bahçe ve orta kaldırımlara diktik. Bitki dikimlerinin haricinde çeşitli noktalarda ağaç budamaları ve dikimleri yapıyoruz. Ocak ve Şubat aylarında genellikle budama işleriylede  uğraşıyoruz.”dedi.   

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection