BTB Yönetimi Reel Sektör Toplantısı'nda

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) öncülüğünde gerçekleştirilen Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısının 14’ncüsü, Antalya’da gerçekleştirildi.

Toplantıda, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Gürcan ve Niyazi Boz, ‘Tarım kredisi kullanan üreticilerin faiz oranının yapılandırılmasını, yapılandırma yetkisinin ise şubelere verilmesini ve kamuya taahhüt yapan firmalara, fiyat farkı verilmesi’ talebini ilettiler. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın öncülüğündeki toplantıya Burdur Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Nihat Eren, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kahraman Arlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Gürcan, Niyazi Boz ve Meclis Üyesi Süleyman Candan ile diğer oda borsa başkanları, banka bürokratları ile çok sayıda iş insanı katıldığı bilgisi verildi.

Ticaret Borsası’ndan yapılan açıklamada; “TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 14’üncü kez düzenledikleri toplantı ile seriyi tamamladıklarını ve tüm Türkiye’ye ulaştıklarını ifade etti.  Toplantıya ev sahipliği yapan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Aramızda Antalya, Burdur, Isparta, Denizli ve Muğla’dan gelen iş insanı var, oda borsa başkanları var. Biz aslında Antalya ile birlikte tüm Türkiye’yi bitirmiş oluyoruz. Reel sektör ve finans sektörü el ele bütün Anadolu’yu gezdik. Sizlerin sıkıntılarını birinci ağızdan dinlemiş olduk.”

Toplantı, yapılan konuşmaların ardından basına kapalı olarak soru-cevap kısmı ile devam etti. Toplantıda söz alan Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve aynı zamanda Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’a ‘Tarım kredisi kullanan üreticilerin faiz oranının yapılandırılmasını ve yapılandırma yetkisinin ise şubelere verilmesi’ talebini iletti. 

Yönetim Kurulu Cengiz Gürcan ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birebir görüşerek, Türkiye’de mevzuat kaynaklı sorunların kamunun ciddi anlamda zarar etmesine yol açtığını söyledi. Kamu ihalelerinde fiyat farkı mekanizmasının değişmesi gerektiğinin altını çizen Gürcan, fiyat farkı verilmeyerek iptal edilen ihalelerin, devlete daha çok yük getirdiğini, bu nedenle biran evvel fiyat farkının getirilmesi talebinde bulundu.” denildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection