Başkan Ercengiz; “Oturduğu yerden göbeğini kaşıyıp yalan yanlış ifadelerde bulunuyorlar”

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Sultandere Hizmet Kampüsünde belediye personeli ile bir araya gelerek yalan haberle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Başkan Ercengiz, Hizmet Kampüsü’nde görev yapan işçilerle bir araya gelerek, bazı haber sitelerinde bilinçli olarak saptırılmış olan haberlerle ilgili, bu asılsız haberlere itibar edilmemesini söyledi.

Belediye Başkanı Ercengiz, bir araya geldiği belediye personellerine yaptığı konuşmada;

“TBMM Grup toplantısında Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretlerle ilgili yaptığı açıklama neticesinde, bugün 2020 TL’ye yükselen asgari ücretlerin  CHP’li Belediyelerde en az 2.200 TL olarak uygulanması üzerine verdiğim sözün arkasındayım. Bugün maaşlarınızla ilgili sizlerin kafasını karıştırmak üzere menşei belli, oturduğu yerden göbeğini kaşıyıp yalan yanlış bir takım ifadelerde bulunan sözlere cevaben sizlerle bilgilendirme toplantısı yapma gereği duydum. Bizler 2014 yılında göreve geldiğimizde daha önce maaşlarını düzgün bile alamayan arkadaşlarımız vardı. Belediyemizin 2020 TL üzerinden yaptığı hesaplamayla maaşları ödeyebilmenin maliyetinin yıllık 3 Milyona yakın bir rakam olduğunu bilerek ve hesap ederek bu maliyeti de karşılamayı göze alarak, 5 yılda toplam 15 Milyon liralık bir kaynağı sizlere vermeyi zaten en başından taahhüt ettik” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bu talepte Maliye Bakanının 29.11. 2018 tarihli yazısı ile 696 sayılı KHK kapsamında taşeron şirketlerden kamuya geçiş yapan işçilerin askeri ücret ile olan bağlarının koptuğunu,  01.01.2019 tarihinde almakta oldukları günlük ücretlerine aynı tarihten itibaren %4 oranında zam yapılması gerektiğini ve askeri ücret zamlarının söz konusu işçilere uygulanmayacağı bildirdiğini belirterek “ Biz de İşçilerimize Yüksek Hakem Kurulunca karara bağlanan Toplu İş Sözleşmesi hükümleri yerine, Belediyemizin ve Bahtaş Şirketimizin arasında imzalanan hizmet sözleşmesinin işçilerimizin ücretlerinin asgari ücret+ %fazlası şeklinde ödenmesi için görüş istemiş olup, olumlu görüş alındığı taktirde işçilerimizin ücretleri söz verdiğimiz şekilde ve geriye dönük olarakta maaşlarda iyileştirme yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın”dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection