Bucak’taki zehirlenme vakalarında; Hastaneye başvuran kişi sayısı: 2.213

Bucak’ta yaşanan zehirlenme vakaları ile ilgili olarak valilikten basın açıklaması yayınlandı;

 

“Bucak’ta 3 Şubat Pazar gecesinden itibaren vatandaşlarımızı etkileyen, çeşitli yakınmalarla hastanelere başvurmalarına neden olan etkenin tespit edilmesi üzerine alınan tedbirler sonucunda 5 Şubat Salı gece saatlerinden bu yana vaka sayılarında azalma gerçekleşmiştir. Bundan sonraki süreçte, daha önce içilmiş olan sudan kaynaklanan rahatsızlıklar görülebilmektedir.

6 Şubat Çarşamba günü saat: 15.00 itibariyle;

Hastaneye başvuran kişi sayısı: 2.213,

Yatarak tedavi altına alınan kişi sayısı 21’dir.

Hiçbir vatandaşımızın hayatı tehlikesi bulunmamakta olup rahatsızlık hafif düzeyde görülmektedir.

Valiliğimizin koordinasyonu altında ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından içme suyu sondaj kuyuları ve su depolarında alınan tedbirler etkili sonuç vermiştir. Başta klorlama çalışması olmak üzere tedbirlerin hassasiyetle uygulanmasına devam edilmektedir. Ayrıca, hastanelere başvuran vatandaşlarımıza bilgilendirme broşürü verilmektedir. 

Bucak İlçe Merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın şebeke suyunun kullanımı konusunda daha önce yaptığımız uyarıları dikkate almaları, şebeke suyunu kaynatarak kullanmaları, özellikle el yıkama ve tuvalet hijyeni konusunda duyarlı olmaları, sokaklarda bulunan çeşmelerden su içmemeleri önem taşımaktadır.

Rahatsızlık geçiren bütün vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor, Allah’tan acil şifalar diliyoruz.” denildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection