Sanatçı Canbaz’dan Hindistan’da Workshop

Burdur’da yaşayan Sanatçı Hülya Canbaz, Türkiye ve Hindistanlı sanatçıların katıldığı Uluslararası Sanat Sempozyumu ve Çalıştayı için Hindistan’a gitti.

Hindistan’a bağlı Pencap eyaletinde yer alan Apeejay Güzel Sanatlar Fakültesi’nin organize ettiği programa katılan Sanatçı Canbaz, Jalandhar ve Amritsar kentlerinde gerçekleştirilen Resim Atölyesi ve Workshop gibi etkinliklere katıldı.

Gazetemize açıklamada bulunan Sanatçı Hülya Canbaz, yaklaşık 12 gün boyunca Hindistan’da workshoplar gerçekleştirdiğini, Türkiye ve Hindistan’dan katılan sanatçılarla beraber bu etkinlikleri gerçekleştirdiklerini belirterek, 25-29 Ocak Jalandhar’daki Apeejay Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği etkinliğe de katıldığını dile getirdi.

Sanatçı Canbaz ayrıca, katıldığı etkinliklerde Eyalet valileri ve Hindistan Akademisi yetkilileri tarafından büyük ilgi gördüklerini, Hindistan’ın çok farklı bir kültürü olduğunu, sevgi ve arınmışlığı gördüklerini belirtti.

Hindistan’da bulunduğu süre zarfında birçok canlı performans gerçekleştirerek eserler meydana getiren Sanatçı Canbaz, “Uluslararası bir sempozyumda, Türk Bayrağı’nı taşıyarak, milli marşımızı söylemek, benim için ayrı bir gurur oldu. Etkinlik kapsamında birçok çalışma gerçekleştirdik. Hindistan’da bizleri çok güzel ağırladılar. Çok farklı bir kültürle karşılaştık. Sevgi ve arınmışlığı gördük. Hindistan’da bizleri onurlandırarak, birçok şehirin bilbordlarında bizim fotoğraflarımız yer aldı. Hindistan’da olmak ve burda sanatımızı icra etmekten ayrı bir keyif aldık” dedi.

80x100 tuval üzerine acrilik çalışmalarını sergileyen Sanatçı Canbaz, Hindistan’da dört eserle beğenileri topladı.

(Süleyman Taraşlı)

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection