İyi Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Dursun; “Bucak’taki vahim olay siyasetin malzemesi yapılmıştır” - 2.0 out of 5 based on 1 vote

İyi Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Dursun; “Bucak’taki vahim olay siyasetin malzemesi yapılmıştır”

İyi Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Alparslan Ahmet Dursun, Bucak’ta yaşanan zehirlenme olaylarının siyasete malzeme yapıldığı yönünde basın açıklaması yayınladı;

İyi Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Dursun yayınladığı açıklamada;

“Valiliğimiz açıklamasına göre 4 Şubat 2019 tarihinde ilçemizde meydana gelen içme suyu zehirlenme vakaları olmuştur. Bu açıklama üzerine zehirlenme vakası yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyoruz. 

Ancak yine üzülerek görüyoruz ki bu vahim olay siyasetin malzemesi yapılmıştır. Yıllardır bu kısır çekişmeler yine Bucak’ımıza zarar vermektedir. Bu konu ile ilgili söylenmesi gerekenler ve sorulması gereken sorular ortadadır. Tüm belediye başkanlığı seçimlerinden önce içme suyu ile ilgili vaatler verilmiş, ilgili bakanlıklardan sözler de alınmış olmasına rağmen bir türlü icraat gerçekleştirilmemiştir. O halde, Bucak Belediyesi iktidar partisinin çoğunluğunu oluşturan belediye meclisi üyeleri ile yönetilmiş hatta bu belediye meclis üyelerimizden Sayın Yasin Uğur bir süre belediye başkan vekilliği yapmış olup üstelik yedi aydır da Burdur Milletvekilimizdir . Bu konuyla ilgili yeterli bilgiye sahip olduğu ve tüm gelişmelerden haberdar olduğu ortadadır. 

Tüm bunlar ortadayken başka yerlerde suçlu aramak yerine vatandaşlarımız tarafından bile bilinen ve çözüme kavuşturulması gereken bu önemli konunun niçin hala çözülemediğinin özeleştirisinin yapılması gerektiği sorgulanmalıdır. 

Bu konunun daha fazla siyasi malzeme yapılması mağdur vatandaşlarımıza ve Bucak’ımıza saygısızlık boyutuna ulaşmıştır. Zaten aksi halde her açıklama İktidar partisinin açığını ortaya koymaktadır. 

Yapılması gereken bir an evvel bu önemli konunun çözüme kavuşturulmasıdır. Bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu da belirtiriz.” dedi.

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın

No Internet Connection