MAKÜ’ye TYP kapsamında 30 kişi alındı

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Burdur İl Müdürlüğü ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi adına Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı arasında yürütülen Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 01 Şubat 2019 ile 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında çalıştırılacak 30 kişinin seçimi 28 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da, Rektörlük Binası B Blokta bulunan Turuncu Salonda, noter huzurunda kura çekilerek yapıldı.

MAKÜ KİMER tarafından yayınlanan haberde, kura çekilişinde MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat GÜNDÜZALP’in de yer aldığı açıklandı. Haberde ayrıca, “Çekilişin Burdur 2. Noteri Ali BAYKAL huzurunda yapıldığına dikkat çeken GÜNDÜZALP, çekilişe katılan kişilere hitaben “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi toplum yararı kapsamında çalıştırılacak kişilerin belirlenmesinde hassas davranmaktadır. Noter huzurunda olan çekilişlerimize sizler de tanık olacaksınız. Sizlerin işe ihtiyacınızın olduğu gibi üniversitemizin de çalışan insanlara ihtiyacı var. Toplum yararı kapsamında gerçekleşen bu çekilişle bizler eleman ihtiyacımızı karşılamış olurken sizlerin de istihdamına katkıda bulunmuş olacağız. Bugün merkez ve ilçelerimiz için çekilişler gerçekleştireceğiz. Çekilişten çıkan isimler asil aday olurken geri kalanlar yedek adaylar olarak kabul edilmektedir. Üniversitemiz ve sizin adınıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

30 kişinin belirleneceği kura çekimine toplam 165 kişi başvurdu. Merkez İstiklal Yerleşkesi başta olmak üzere Ağlasun Meslek Yüksekokulu, Altınyayla Mehmet Tuğrul Meslek Yüksekokulu, Gölhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulu, Tefenni Meslek Yüksekokulu ve Bucak’ta bulunan mevcut okullarımızda çalıştırılacak 30 kişinin kura çekimi gerçekleştirilmiş oldu” bilgisi yer verildi.

Çalışma Yapılacak Yerler ve Kişi Sayıları:

MAKÜ Merkez ve İstiklal Yerleşkesinde Çalıştırılmak Üzere 17 Kişi 

MAKÜ Ağlasun Meslek Yüksekokulunda Çalıştırılmak Üzere 1 Kişi

MAKÜ Altınyayla Mehmet Tuğrul Meslek Yüksekokulunda Çalıştırılmak Üzere 2 Kişi

MAKÜ Gölhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Çalıştırılmak Üzere 3 Kişi

MAKÜ Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulunda Çalıştırılmak Üzere 2 Kişi

MAKÜ Tefenni Meslek Yüksekokulunda Çalıştırılmak Üzere 1 Kişi

MAKÜ Bucak’ ta mevcut Okullarımızda Çalıştırılmak Üzere 4 Kişi

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection