CHP İl Genel Meclisi Aday Adayı Açar; Bilgi ve birikimime güvendiğim için adayım

CHP İl Genel Meclisi Üyeliği Aday Adayı Hakan Açar gazetemizi ziyaret etti. Gazetemizi ziyaretinde il ve ilçelerde yapılacak hizmetler hakkında bilgi veren CHP İl Genel Meclisi Aday Adayı Hakan Açar, Türkiye genelinde 26 sivil toplum kuruluşu içerisinde yer alan su ürünleriyle ilgili Burdur Su Ürünleri Üretici Birliği’ni kurulmasını sağladığını söyledi. Evli ve üç çocuk babası olan Hakan Açar, Burdur’da balıkçı esnafını bir araya getirerek yap-işlet-devret modeli ile şu an ki balık satış dükkanlarının yapılamsına önderlik etti ve halende esnaflığa devam etmekte. 

1994’te Karacaören Baraj Gölü’nde kafeslerde ilk balık üretimini gerçekleştirdiğini söyleyen CHP İl Genel Meclisi Üyeliği Aday Adayı Hakan Açar;

“1969 yılında Burdur’da doğdum. Anne ve babamın öğretmen olması sebebiyle öğrenimime değişik illerde devam ettim. 

Alabalık üreticilerini bir araya getirerek Burdur Alabalık Yetiştiricleri Üretici Birliği’ni kurdum ve halende başkanlığını yapmaktayım. 

Su Ürünleri Yetiştiricileri Birliği’nin kuruluşunda bulundum ve üst birlik denetleme kurulu başkanlığı yaptım, şu anda yönetim kurulu üyesi olarak devam etmekteyim. Burdur’da balıkçı esnafını bir araya getirerek yap-işlet-devret modeli ile şu anki balık satış dükkanlarının inşa edilmesini sağladı. Burdur’da ilk balık restorantını açtım. Halen balık üretimi, satışı yapmaktayım ve esnaflığa devam etmekteyim. Aynı zamanda mühendis olarak yurt genelinde 60’a yakın balık çiftliği ve kuluçkahane projesini yaptım. 

CHP’nin yakın zamanda bir temayül yoklaması var. Bende burada İl Genel Meclisi Üyeliği aday adayıyım. 25 yıldır balıkçılık yapıyorum. 15 yıldır birlik başkanlığı yapıyorum. Sektörün her alanında varım. Siyasete de ülkenin de bulunduğu mevcut durumdan dolayı sorumluluk duyarak girme gereği hissettim. Zaten uzun süredirde siyasetle ilgileniyordum. Artık sahalara ineyim diye düşündüm. 

Liyakat sistemin ortadan kalktığı, vasıfsız insanların yönetimlere geldiği, insanların kaderleriyle oynandığı bir dönem yaşıyoruz. Ülkemizin eğitim sistemindeki içinde bulunduğu durum belli. Ülkenin ekonomisi belli. Artık herkesin kendinde bir sorumluluk duyması gerektiğine inandığım için, sorumluluk duyduğum için siyasete giriyorum. 

Ben bilgime, birikimime güvendiğim için adayım. Ne maddi ne de makam, mevki beklentim yok. Hala çalışan genç bir insanım. Seçmenlere de büyük iş düşüyor. Ben partime güveniyorum. Seçmeniminde bilinçli olduğuna inanıyorum. İl Genel Meclisi Üyeliği’ne adayım ben. İl Genel Meclisi’nde ne yapacağımı biliyorum. İl Genel meclisi’nin görevleri nedir biliyorum. Ben buraya uygun muyum biliyorum. Bu inanç var. Mühendisim. Kendi sektörümde birçok ilke imza attım.

Bilgi ve birikimimizle sorunlara çözüm olmaya geliyoruz.”dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection