Kültür Merkezi ihalesi 8 Şubat'ta

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Burdur Kültür Merkezi ile ilgili ortak açıklamada bulunarak, Kültür Merkezi ihalesinin 8 Şubat 2019 tarihinde yapılacağını duyurdular.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde çalışmaların tamamlanarak, ihale tarihinin alındığını belirten Milletvekillleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ 2014 Yerel seçimleri sonrası Kültür Merkezi inşaatında bir ilerleme olmayınca, 2016 Yılında önce Özel İdareye sonra da Kültür ve Turizm Bakanlığımıza tahsisi gerçekleşmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığımız yapmış olduğu incelemelerde Kültür Merkezinin projelerinin bir kısmına ulaşılamayınca, bir kısmını da revize etmek için oluşturduğu teknik ekip ile revize projelendirme çalışmaları gerçekleştirmiş ve yapılan projelendirmeyi geçtiğimiz aylarla tamamlanmıştı. Yine bakanlığımız tarafından maliyet hesaplamaları yapıldı. Burdur İl Özel İdaremizce İhale Tarihi Alınmıştır. Kültür Merkezimizin ihalesi 8 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır. Gerekli Ödenekler Burdur İl Özel İdarece Kullanılacaktır.İlimiz Valisi Sayın Hasan Şıldak Her Aşamasında Katkı vermektedir. Bakanlığımızla sürecin hızla ilerlemesi için görüşmelerimize devam ediyoruz. Burdur’umuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. 

Burdur için çalışmalara devam ettiklerini belirten İl Başkanı Volkan Mengi “ Kültür Merkezimizin Bakanlığımıza devri ile birlikte, bakanlık tarafından yapılan tüm çalışmaları Milletvekillerimizle birlikte yakından takip ettik. Partimizin İl Başkanları toplantısında konuyu Cumhurbaşkanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza da aktarmıştık. Bakanlığımız teknik ekipleri yapmış olduğu projelendirme çalışmalarını tamamlanmasıyla birlikte Burdur İl Özel İdaremiz tarafından 8 Şubat 2019 tarihine ihale tarihini belirlendi. 2014-2016 Arası Kültür Merkezine bir çivi dahi çakmayacağını söyleyenler, Kültür Merkezinin bittiğini de göreceklerdir İnşaallah. Emeği geçen herkese hemşerilerim adına teşekkür ederim.“ dediler.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection