Başkan Ercengiz sözüyle değil özüyle destek oldu

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’ir, 14 yaşındaki Akut  Lenfoblastik Lösemi hastası Sonat Emre Özcan için Kızılay Kan Merkezi’ne gidip, kan bağışında bulunmasına ilişkin açıklama yapıldı;

Açıklamada Antalya’da 10 yaşından beri tedavi gören Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) hastası Sonat Emre Özcan’ın (14)  durumunun risk altına girmemesi için2 ayda ilik bulunması gerektiği belirtildi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de örnek bir davranış sergileyerek Kızılay Kan Merkezi’ne gidip, gönüllü ilik bağışçısı olmak için kan bağışında bulundu.

Belediye Başkanı Ercengiz, bulunduğu kan bağışının ardından yaptığı açıklamada; “Tüm gönül dostlarımızla birlikte, Kızılay Kan Merkezi’ne geldik.  Sonat Emre ve bu durumda olan diğer yavrularımızın derdine derman olabilmek adına.  Yaşamlarını devam ettirebilmeleri  için bir damla kan olabilir miyiz? diye biz de donör olarak örneklerimizi verdik.  Belki İçimizden herhangi birisinin, kan dokusu, kemik iliği, bu yavrularımızdan herhangi birisine uyumlu olur ve biz bu uyum neticesinde o yavrularımızın hayatını hep birlikte kurtarabiliriz. Ben buradan bu projeye destek verene tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ve bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Sadece Sonat Emre için değil, onun durumda olan birçok yavrumuzun, birçok hastamızın geleceği belki de bizim vereceğimiz 3 tüp kanla kurtulabilecek. Herkesin en yakın Kızılay Kan Merkezi’ne gidip, bu konuda destek olmasını diliyorum” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection