Başkan Ercengiz; Soğukta vatandaşımıza sıcak süt olduk

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Salı Pazarı’nda vatandaşlara ve pazar esnafına süt ikram etti.

 

Vatandaşlarda, soğuk Salı Pazarı’nda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yaptığı sıcacık süt ikramından dolayı teşekkür ettiler. 

Belediye Başkanı ali Orkun Ercengiz Salı Pazarı’nda süt ikramı sonrası yaptığı açıklamasında;

“Burdur Belediyesi’nin bir gelenek haline getirdiği sıcak süt, sıcak çorba ikramında bugün sıcak süt olarak Salı Pazarı’ndayız. Biz gönüllerin belediyeciliğini yapıyoruz aslında. Aslında bu yaptığımız işler bina yapmaktan, asfalt yapmaktan çok daha öte. Vatandaşının düşünen bir belediyecilik anlayışı. Bizim derdimiz insamıza yakın olmak, insanımızın sıkıntısına, hemşehrilerimizin derdine derman olmak. Derman belediyeciliğinin temelinde olanda bu. 

Sorun insanın yaşadığı her yerde var. Bakın bugün gece kar yağdı. Sabaha kadar emekçilerimiz çalıştı. Burdur’da bir taraftan kuraklıktan şikayet edilirken, bir taraftanda karın yağmasından sonraki sıkıntılar ortaya koyuldu. Çok şükür şu anda herhangi bir şehir merkezinde ulaşıma kapalı noktamız olmadığı gibi sabaha kadar çalışan işçilerimiz mesaisini başka arkadaşlarımıza devrederek şu anda kaldırım temizliklerini de yapmaktalar. Hayatın rutin akışına engel olacak bir durum şu anda söz konusu değil. 

Salı Pazarı bugün soğuk nedeniyle istediğimiz yoğunlukta değil ama esnaf arkadaşlarımız sağ olsunlar yine gelmişler. Hizmet üretmeye devam ediyorlar. Bizde onların içini ısıtmak için geldik bugün bir bardak süt olduk. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Burdur Belediyesi’nin yaptığı etkinliklerde hiç yalnız bırakmadıkları, değer verdikleri ve bizi önemsedikleri için. Biz çok da mutluyuz. Mali değeri çokta anlam ifade etmeyen bu etkinliklerin önemli olan insanları bir araya getirmesidir. Zaten bizim tarafımızdan kıymetli olan tarafıda odur.” dedi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection