Karla erken mücadele vatandaşı rahatlattı

Burdur Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin gece başlattıkları karla mücadele çalışması sabah erken saatlerde ve gün içinde devam etti. Ekipler ana caddelerle birlikte şehrin kenarlarındaki bütün mahallelerde yolları tuzlama çalışması yaptı. Erken başlayan karla çalışma mücadelesi sürücüleri ve yayaları rahatlattı.

Burdur Belediyesi karla mücadele ekipleri, kenti etkisi altına alan kar yağışı sonrası harekete geçti. Ekipler, sabahın erken saatlerinden itibaren cadde ve kaldırımların temizliği için kullanılacak tüm iş makineleri ile sahaya indi.

Karla mücadele ekipleri cadde ve sokakları temizliyor. Şehrin dört bir yanına dağılan ekipler, vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için özverili bir çalışma sergiledi. 

Sabahın erken saatlerin bu yana devam eden çalışmalar sayesinde vatandaşlar istedikleri yerlere rahatça gidip gelebildiler.

Belediye Başkanı ali Orkun karla mücadeleyle yapılan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada;

“Sorun insanın yaşadığı her yerde var. Bakın bugün gece kar yağdı. Sabaha kadar emekçilerimiz çalıştı. Burdur’da aslında bir taraftan kuraklıktan şikayet edilirken, bir taraftanda karın yağmasından sonraki sıkıntılar ortaya koyuldu. Çok şükür şu anda herhangi bir şehir merkezinde ulaşıma kapalı noktamız olmadığı gibi, sabaha kadar çalışan işçilerimiz mesaisini başka arkadaşlarımıza devrederek, şu anda kaldırım temizliklerini de yapmaktalar. Hayatın rutin akışına engel olacak bir durum şu anda söz konusu değil.” bilgisi verdi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection