Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş; Burdur yeniden çok güçlü hale gelecek

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin dünyadaki yerinin önemini vurgulayarak, tüm mazlum milletlerin umudu olduğunu vurgulayarak, “vakit Burdur’a hizmet etme vakti , Burdur yeniden çok güçlü bir hale gelecek”dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ak Parti’nin İl ve İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na katılmak üzere geldiği ilimizde, Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda il, ilçe ve belde adaylarını açıkladı.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ilçe ve belde aday tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada;

 “Burdur’u ben de herkes kadar biliyorum. Burdur’la ilgili çalışmaları yakınen takip etmeye gayret ediyorum. İnşallah Deniz Kurt kardeşimiz belediye başkanı olduktan sonra onun bütün projelerini yakından takip edeceğiz, gerçekleşmesi için gayret göstereceğiz. O projeleri Burdur’a hep beraber kazandıracağız.”değerlendirmesi yaptı. 

Ülkenin kalkınması için birliğimizi, dirliğimizi daha güçlü hale getirmemiz gerektiğini vurgulayan Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş;

“Gün, safları sıklaştırma günüdür, aramızda varsa farklılıklar, onları birleştirme günüdür. Gün, dirliğimizi ve birliğimizi çok daha güçlü bir hale getirme günüdür. Türkiye dediğimiz bu coğrafya, atalarımızdan aldığımız mirasla birlikte çok şükür bugün yeniden ayağa kalkmış, Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye, dünyanın göz bebeği ülkelerinden birisi haline gelmiştir. Özellikle, içinde bulunduğumuz coğrafya, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar, bu coğrafya dünya devletlerinin, dünya devlerinin at koşturduğu, kendi hesaplarını bir şekilde gerçekleştirmek için bölge halklarına bu bölgeyi zindan haline getirdiği bir hal almıştır. İşte, Ortadoğu’yu görüyorsunuz; Suriye paramparça bir hale geldi. Irak parçalandı, Yemen parçalandı, Libya parçalandı, Ortadoğu coğrafyasında Türkler, Türkmenler, Araplar, Kürtler, Yezidiler, Sunniler, Şiiler, hepsi büyük bir sıkıntının içerisinde. Bu coğrafyanın kilit taşı olan Türkiye.” dedi.

Sorumluluğumuz kendimizden ibaret değildir

Türkiye ayakta olursa, Türkiye güçlü olursa, bu coğrafyanın halklarının da mutlu, mesut ve müreffeh bir şekilde yaşacağını belirten Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş;

 “Türkiye, yeniden büyük bir ülke haline gelirse, bu coğrafyada hakkaniyet ve adalet yeniden tesis edilir. Bu coğrafyada insanlar, hangi etnik kökenden olursa olsun; başları dik, geleceğe ümitle bakar hale gelirler. İşte, sadece Türkiye değil, sadece bu coğrafyanın değil, tüm mazlum milletlerin gözünün içine baktığı ülke Türkiye’dir. Türkiye’nin güçlü olmasını istiyorlar. Türkiye’nin ayaklarının üstünde durmasını istiyorlar. Türkiye’nin önünün kesilmesini istemiyorlar.” görüşünü ortaya koydu.

“15 Temmuz akşamında sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde insanların sabahlara kadar dua ettiğini söyleyen Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş;

“FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz 2016 yılındaki hain ve kanlı darbe girişiminde bulunduğu gecede İslamın son sancaktarı konumundaki Türkiye için geniş bir coğrafyada sabahlara kadar dua edildi. Sudan’ın başkenti Hartum’dan ta Orta Asya’nın içlerine, Makedonya’dan Yemen’e kadar geniş bir coğrafyada insanlar ellerini açtılar ve dua ettiler. ‘Ya Rabbi Türkiye’ye, İslam’ın sancaktarlığını yapan bu aziz millete zeval verme. Türkiye’de de Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağına taş değdirme, Türkiye’nin önünü kesmek isteyen bu hainlere fırsat verme’ diyerek, sabahlara kadar dua ettiler. Ta ki sabah namazına kadar. İstanbul’daki Boğaziçi Köprüsü’nde FETÖ’cü eşkıya halk tarafından derdest edilene kadar. Ben bunları hikaye olarak anlatmıyorum. Hartum’da resmi ziyarete gittiğimizde oradaki insanlardan dinledim. Bahreyn’deki, Makedonya’daki insanlar aynı şekilde sabahlara kadar dua ettiler. Yani, şunu söylemek istiyorum; sorumluluğumuz sadece kendimizden ibaret değil. Burdur’a karşı sorumluyuz, Türkiye’deki 81 milyon vatandaşımıza, aziz milletimize karşı sorumluyuz ama aynı zamanda bütün İslam Ümmeti’ne, bütün mazlum milletlere karşı sorumluyuz. Onun için Genel Başkanımız, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek dünyaya meydan okuyor. Dünyanın sahiplerine karşı, ‘Haddinizi bilin’ diyor, mazlumların yanında olduğun ifade ediyor” dedi. 

Milletvekili Bayram Özçelik Ak Parti ilçe ve belde aday tanıtım toplantısındaki açıklamasında ;

“2001 yılından beri Ak Parti’nin başarı hikayeleri devam ediyor. Bu başarı hikayelerinde en büyük gücümüz, desteğimiz milletimiz. Her girdiğimiz seçimde zaferle buluştuk. Bu zafere ulaşmada en büyük destekçimiz halkımız oldu. Bu seçimde de Türkiye’deki zafer zincirine Burdur halkasını da eklemek istiyoruz. Özellikle Burdur yakından takip edilen bir vilayet. Burdur merkezde belediye başkanlığını almak için büyük bir açabamız var. Hep beraber Burdur merkez, ilçe ve beldelerimizde bu zaferi yaşamak istiyoruz. Bu mutluluğu yaşatacak halkımız. Sadece parti yöneticileriyle olacak iş değil bu. Herkesi bu ayazda azimli ve kararlı çalışmaya devam ediyorum.”dedi.

Milletvekili Yasin Uğur Burdur halkını 31 Mart seçimlerinde çalışmaya ve gayret göstermeye davet ederek;

“Çıkmış bu kutlu dava yolunu 24 Haziren’da zaferle sonuçlandırdık. Malumunuz ilçe belediye başan adaylarımız belirlendi. Benim buradan çağrım şahsi hesapları bir kenara bırakarak 31 Mart seçimlerine en güzel şekilde çalışmaya ve gayret etmeye davet ediyor. “dedi ve bizler bir davanın yolcusuyuz.” vurgusu yaptı.

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi Ak Parti aday tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada;

“Geçen yıl olağan kongreyle tek hedefimizi il ve ilçe beledeyilerinin hepsini almaktı. Bu yolda hedefimize emin adımlarımızla ilerliyoruz. İl, ilçe, kadın kollarımızla birlikte sahada olduk. Bu çalışmalarımıza 31 Mart gecesi teşkilatımızı ve halkımıza büyük bir sevince ortak etmeyi arzuluyoruz. Bütün ilçe ve beldelerimizle iddialıyız. Deniz başkanımızla, sevdamızla Burdur’umuzu tekrar alacağız.”dedi.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt modern bir şehir için Burdur’a yakışır projeler geliştirdiklerini ifade ederek;

“Ak Parti olarak hizmet yarışında iddialıyız. Bu nedenlede son 16 yıldaki yarışlarda yükselerek çıktık. Burdur Akdeniz’in kilit taşı. Burdur bir semboldür. Biz her şeyden önce bu şehre gönüll gözüyle bakıyoruz. Bu şehrin kültürünü biliyor, tarihi mirasına sahipleniyoruz. Bu tarihi şuurla yaşaması kolay, hayat standartları yüksek ve hak ettiği hizmeti alan modern bir şehir için Burdur’a yakışır projeler geliştirdik. Bu konuda hazırlığımız tamdır. 

Yönetim anlayışını ben değil biz üzerine kuracağız. Herkesin fikrini alacağız. Burdur için kim en ufak bir katkı sağlayacaksa emin olun kapımız sonuna kadar açık olacaktır.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection