Başkan Ercengiz Meclisi bilgilendirdi

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Belediye Meclisini açış konuşmasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Belediye Meclis toplantısının öncesinde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Ekim ayında yapılan Fen İşleri, Park Bahçeler, sosyal ve kültürel alandaki çalışmalar hakkında mecilis üyelerini bilgilendirdi. Ekim ayı bilgilendirmesinin ardından Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında imar komisyonu kararları ile birlikte toplamda gündemde yer alan 14 madde üzerinde görüşüldü. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Ekim ayıda yapılan çalışmalar hakıknda yaptığı açıklamasında;

“Yeni Mahalle 18. Sokak’ta drenaj, harfiyat, dolgu alma ve yama çalışmalarımızı bitirdik. Konak Mahallesi’nde Adliye Caddesi’nin kaldırımlarının harfiyat ve dolgu çalışmalarını tamamladık. Atatürk Mahallesi’nde El Sanatları Merkezi çevre hafriyat alma, çevre stabilize, drenaj kazı, dolgu alma çalışmaları tamamlanmış bulunmakta. Özgür Mahallesi’nde Oto Tamirciler 1. Sokak, 5. sokak, Şehit Rıza Çevik Caddesi asfalt kazıma, harfiyat alma, çevre düzenleme ve sıcak asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Hızır İlyas Mahallesi’nde 31. Sokak, Ziraat Sokak asfalt serme-sıkıştırma çalışmaları tamamlandı. Armağan İlci Mahallesi’nde yol genişletme çalışmalarını arkadaşlarımız hızla bitirdiler. Recep Mahallesi’nde Yavuz Caddesi drenaj kazım, harfiyat alma ve yama, asfalt çalışmaları tamamlandı. Kışla Mahallesi Diş Hastanesi yanı 81. Sokak tesfiye, harfiyat alma çalışmaları tamamlandı. Bağlar Mahallesi’nde adeta alternatif cadde olan İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi4nde asfalt kazıma, harfiyat alma çalışmalarımızı arkadaşlarımız hızla devam ettiriyorlar.” bilgisi verdi. 

Meclis toplantısında Sosyal Belediyecilik anlamında yapılan çalışmalar hakkında da açıklama yapan Başkan Ercengiz;

“Halkımızla bir araya gelmek üzere yarım günden fazla bir mesaiyi vatandaşımızla bire bir görüşmek üzere planlamamızı yaptık. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinlerini dinleyip onların sorunlarına çözüm bulabilmek için gerekli notlarımız aldık. Ulusal Bayramlarımızdan olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı çoşkulu bir koortej ve ardından Oğuzhan Koç konserine katılan yaklaşık 20000 yurttaşımız ve öğrenci arkadaşlarımızla birlikte bizlere yakışan şekliyle kutladık. Seramik kursumuzun kursiyelerimizin 6 aylık çalışmasının neticesinde yıl sonu sergilerini gerçekleştirdik ve yeni aramıza katılan miniklerimizin de artık seramik kursuna katılan belgelerini de ellerine vermiş olduk. Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen’i Burdur Gölü’nün suyunun dalış için uygun olmaması nedeniyle Salda Gölü’nde bir deneme dalışı yapmıştı kendisi ve kendisinden aldığımız söz neticezqsinde de bu yıl, Burdur’da bir rekor dalışı yapacaktı. Bizleri kırmadı. Bunun için çalışmalarımız devm ettirdik. Kalknıma Ajansı’nın mali desteğiyle, kısmen Burdur Belediyesi’nin mali desteğiyle, Yeşilova Belediyesi’nin ve ilimiz Valiliği’nin desteğiyle Türkiye’de Salda Gölü’nde dünya rekoru 65 metre olarak Şahika Hanım’ın kırdığı rekoru Dünya tarihine geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. MAKÜ ile birlikte sokak hayvanlarınayönelik bir projeye imza attık. Sadece kısırlaştırma değil, sokak hayvanalrının bakım, tedavi ve takibi konusunda bundan sonra yürüteceğimiz çalışmalara akademik katkıyı da ayanımıza alarak Veteriner Hekimler odası ve Tarım İl Müdürlüğü’yla birlikte ortak bir projeyle yürütmeyi planlıyoruz. Yine çevreci ve geri dönüşüme önem veren bir projeyle ayakkabı, tekstil ve oyuncakların toplanarak kullanabilir olanların yurttaşa geri döndürülmesi, kullanımayacak olanlarında ekonomiye tekrar kazandırılabilmesi için yeni bir geri dönüşüm atık sepetlerini şehrin muhtelif yerlerine yerleştirdik. Cumhuriyet Senatörü Ekrem Kabay’ı Anma Gece’mizde anarak ona yaşarken yaptıklarını anlatıp örnek kişiliğiyle Burdur’umuza kendisini tanıtmaya çalıştık. En yeni teknoloji kullanılarak yapılan biyogaz ve katı atık bertaraf tesisinde artık son noktaya geldi.”dedi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in konuşmasının ardından 14 gündem maddesi görüşüldü. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın