Kültür Merkezi yağmalanıyor…

Merkezin pencere çerçeveleri ve camları çalındı! 

Yıllardır yapımı tamamlanamayan ve uyuşturucu müptelalarının mekanı haline gelen Kültür Merkezi’nin  şimdi de çerçeveleri ve camları çalındı.

Hırsızlar; sahipsiz kalan Kültür Merkezi’nin pencere çerçevelerini, camlarını çalıp gittiler. Hırsızlık yapılması esnasında olayı gören vatandaşlar, 155’i arayarak polise ihbarda bulundular. Ancak hırsızlar, polis olaya müdahale etmeden önce çerçeveleri ve camları çoktan çalıp kaçtılar.

Daha önce Kültür Merkezi’nin; uyuşturucu müptelalarının mekanı haline geldiğini yazmış, haberimizde, kültür merkezindeki bali, tiner, çakmak gazı tüpü ve enjektör fotoğraflarına yer vermiştik.

Önceki dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya döneminde yapımına başlanan Kültür Merkezi, bazı hukuki sorunlar nedeniyle tamamlanamamış yarım kalmıştı. Daha Sonra Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz döneminde, 2016 yılında, ödenek sağlanıp tamamlanması umuduyla, İl Özel İdaresi’ne devredilmişti.

2016 yılından bu yana  Kültür Merkezi tamamlanamadı, açılmadan çürümeye başladı.  Koruma gözetleme önlemi alınmadığı, bekçi bulundurulmadığı için de Kapıları, camları kırıldı. Uyuşturucu müptelalarına mekan oldu. Son olarakta, merkezin çerçeveleri camları çalındı. Koruma önlemleri alınmaz ise bu yağma ve hırsızlık devam edecektir!

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection