Altın Yumruk Spor Kulübü’nün açılışını Rektör Korkmaz yaptı

Altın Yumruk Spor Kulübü, geçtiğimiz Cuma günü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç ile birlikte Altın Yumruk Spor Kulübü’nün işletmecisi İlyas İpek’in ailesi, yakınları ve davetlilerinin katılımıyla, Altın Yumruk Spor Kulübü’nün resmi açılış töreni düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde eğitim gören ve bu süreçte üniversiteye bir çok ulusal ve uluslararası başarı kazandıran Altın Yumruk Spor Kulübü sahibi ve Muay-Thai Antrenörü İlyas İpek’e, açılışa katılarak destek olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, açılışta yaptığı konuşmada, “Yaz döneminde üniversitemizde, Burdurlu gençlerimize ve üniversiteli gençlerimize sağladığı katkılardan ötürü teşekkür ediyorum.

Şimdi bu çalışmanın şehre, şehrin gençlerine hizmet verir hale getirilmesi, gençlerimizin spora özendirilmesi, sosyal zekanın geliştirilmesi konularında çok önemli bir misyon üstleniyor. Umarım başarılı çalışmalar yapar ve bizlerde bu çalışmaların sonuçlarını Burdurlular olarak almış oluruz. Bende emeklerinize teşekkür ediyorum. Şehrimize ve üniversitemize hayırlı olsun.” dedi. 

Altın Yumruk Spor Kulübü sahibi, Muay-Thai Antrenörü İlyas İpek, açılışa katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Açılışımıza katılarak bizleri çok sevindirdiniz. 4 senedir üniversitenin Muay-Thai takımını çalıştırıyorum. Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanımız Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç, bu süreçte her zaman bana destek oldular.  Kendilerinin bana sağladığı desteklerin bir karşılığı olarak, bu 4 yıllık süreçte birlikte edindiğimiz anılarımıza, fotoğraflarla salonumuzda yer verdik. Tekrar katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” dedi.

2006 yılından bu yana Muay-Thai branşıyla ilgilenen ve ülke ve uluslararası yarışmalarda yüksek dereceleri bulunan Altınyumruk Spor Salonu sahibi Muay-Thai Antrenörü İlyas İpek, emek verdiği Muay-Thai branşına başta kilo verme amacıyla başladığını, ilerleyen süreçte bu işi kendine branş edindiğini, Türkiye’de il ve bölge şampiyonalarına katıldığını, hemen hepsinden derecelerle geri döndüğünü, sayısız Türkiye şampiyonaları dereceleri bulunduğunu, şampiyonluklar, ikincilikler ve üçüncülükler elde ettiğini, Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonluğu gibi birçok başarı elde ettiğini dile getirerek “Bu başarılarda arkamda duran ve bana yardımcı olan Yasin ve Hasan Urlu hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye birinciliğinin ardından Masterchampionchip’te ülkemizi ve bayrağımızı temsil eden İlyas İpek, “Dünya Şampiyonası 3.lüğü, Avrupa Şampiyonası 3.lüğü, Uluslararası Kupa’da 2.lik elde ettim. Bunlar gibi birçok başarılar elde ettim. Bundan sonra elimden geldiğince genç kardeşlerime, genç arkadaşlarıma yardımcı olmayı amaçlıyorum. Yine Bayrağımızı temsil edeceğiz. Burdur’daki 2. senemde bir bayan arkadaşımızı milli takıma kazandırmanın gururunu yaşıyorum. Gittiği bu yolda kendisine başarılar diliyorum. Milli Takıma kazandırdığım sporcum, 14 Kasım’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek, işte ben bunun için yola çıktım. Daha nice bayrağımızı temsil edecek arkadaşlar yetiştirmek ümidiyle” dedi.

Açılışın ardından salonu gezen misafirler, hayırlı olsun dileklerini Altınyumruk Spor Salonu işletmecisi İlyas İpek’e ileterek, başarılarının devamını dilediler. Açılış töreni ikram ve sohbetin ardından sona erdi.

Altın Yumruk Spor Kulübü, Çeşmedamı Mahallesi Hükümet Caddesi (Burdur Valiliği karşısı, Altay Pide Salonu çaprazı, oyuncakçının alt katı)’nda hizmet veriyor.

Altın Yumruk Spor Kulübü sahibi ve Muay-Thai Antrenörü İlyas İpek’in özgeçimişi şöyle;

Muay-Thai Dünya Şampiyonası’nda 3.lük 

Muay-Thai Avrupa Şampiyonası’nda 3.lük 

Muay-Thai Uluslararası Kupa da 2.lik 

Türkiye Muay-Thai Şampiyonası’nda 3.lük ve 2.lik

Türkiye Üniversitelerarası Muay-Thai Şampiyonası’nda 1.lik (2 defa), 2.lik, 3.lük

Türkiye Bölge Muay-Thai Şampiyonaları’nda 1.lik (6 defa)

İl Muay-Thai Şampiyonaları’nda 1.lik (8 defa)

Haber: Kemal Taraşlı

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın