Ressam Canbaz Mısır’da Büyük beğeni topladı

200 ülkeden 1000’i aşkın sanatçının katıldığı Dünya Sanat Gençlik Forumu’na ülkemizi temsilen katılan Sanatçı Hülya Canbaz, yaptığı performanslarla büyük beğeni topladı.

25-31 Ekim 2018 tarihlerinde Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Dünya Sanat Gençlik Forumu’na onur konuğu olarak katılan plastik sanatlarda adından söz ettiren, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği (BRHD) Üyesi ünlü ressam Hülya Canbaz, 1 hafta süren etkinlik boyunca canlı performanslar sergileyip, büyük ebatlı tuallere sanatını naklederek büyük ilgi gördü.

Forumun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesinden dolayı Sanatçı Canbaz, Türkiye’den davet edilen diğer sanatçılarla beraber Dünya Sanat Gençlik Forumu’nda Türk Bayrağı açarak, İstiklal Marşı’nı okudular. 200 ülkeden 1000’i aşkın sanatçının katıldığı forumda, İstiklal Marşı’nı duyan diğer sanatçılarda alkışlar ve tezahüratlarla Türk ekibine eşlik ettiler.

4 yıldızlı bir otelde düzenlenen forumun ardından Burdur’a dönen ünlü sanatçı Hülya Canbaz, “Dünya Sanat Gençlik Forumu’na onur konuğu olarak davet edilmem, beni gerçekten sevindirdi. 1 hafta boyunca üzerimizdeki ilgi inanılmazdı. Bir Türk sanatçı olarak başka bir ülkede ismimin okunarak taltif edilip kutlanmak, çok güzel bir duyguymuş” dedi.

Kahire’deki etkinliğe katılımlarından dolayı Sanatçı Canbaz’a Ostraka Sanat Kurucusu Sanatçı Muhammed Hemida tarafından plaket ve  katılım sertifikası verildi.

Haber: Süleyman Taraşlı

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın