Başak Restorant’ta kalite-lezzet birarada 4 çeşit yemek 10 Lira - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Başak Restorant’ta kalite-lezzet birarada 4 çeşit yemek 10 Lira

Uzay Çatı altında, Hamit Çine Caddesi’nde, 4 ay kadar önce hizmete giren Başak Restorant lezzetli yemekleri kadar ev mutfağı sıcaklığını taşıyan havasıyla da iddiasını ortaya koyuyor.

Ömer Dodurga ve Veli Yayla’nın iki yardımcısıyla birlikte işlettiği Başak Kahvaltı ve Restorant’ta günlük hizmet sabah kahvaltısı servisi ile başlıyor, öğlenleri de tabildot hizmetiyle devam ediyor. Çevresinde böyle bir hizmetin verilmemesi avantaj olan Başak Kahvaltı Restorant’ta müşteri memnuniyeti ve lezzete önem veriliyor. 

Restorantın ortaklarından Ömer Dodurga 398 yıllık aşçılık mesleğinin hakkını yaptığı lezzetli yemeklerle veriyor. Her gün tabildotta 4 çeşit yemeğin 10 lira olarak verildiği Başak Restorant’ta her şey pırıl pırıl ve ve yemekler son derece kaliteli ve lezzetli. 

Ömer Dodurga ve Veli Yayla işbirliğiyle açılan Başak Restorant’ta verilen hizmetle ilgili gazetemize açıklama yapan Ömer Dodurga;

“Biz bu işletmeyi yaklaşık 4 yıl önce açtık. 38 yıldır aşçıyım. Eski emniyet lokontasında yetişmeyim. Sofram yemek fabrikasına aşçıbaşılık yaptım. 5 yıl kadar da turizmde aşçılık işiyle uğraştım.

Bu çevrede sulu yemek hizmeti verilmeyince, ortağım Veli Yayla ile birlikte böyle bir işyeri açmaya karar verdik. Tabildot uygulamamız var. 4 Çeşit yemek 10 lira. İlk servisimizde çorba yer alıyor. Çorba çeşitleri olarakta mercimek, paça, ezogelin ve tarhana var. İkinci yemek çeşidi olarakta kuru fasulye, köfte yemekleri değişimli olarak veriliyor. Tabi ki öğle yemeğinin olmazsa olmazı pilavda tabldota dahil. 4. çeşit olarakta değişimli olarak salata veya tatlı sunuyoruz. Ek olarakta tabildota dahil olmayan yemekler; tas kebabı, köfte, patlıcan musakka, tavuk sote patates musakka şakşuka, ıspanak gibi yemekler yemek listesinde mevcut. 

Hizmetimizde hazır veya dondurulmuş gıdalar yer almıyor. Her şeyi  kendim yapıyorum. Kendim yemek istemediğim yemeği müşterilerime yedirmek istemem. 38 yıllık meslek hayatım boyunca bunu uyguladım.  

Vatandaşlarımız sağlıklı ve lezzetli yemek isterlerse bizi tercih etsinler.”dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın