Yüzmede İlimize gelen ilk başarı; Dilara Oktay Milli Takım seçmelerinde

Dilara Oktay, 13-16 Aralık’ta Trabzon’da yapılacak olan Milli Takım seçmelerine katılıyor

Antalya ilinde 20-21 Ekim 2018 tarihlerinde yapılan 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi vize müsabakalarına ilimizden katılan Dilara Oktay, 4 barajı da geçerek Yüzme Milli Takımı grup seçmelerine katılmaya hak kazandı.

5 yıldır ilgilendiği yüzme branşında çeşitli yarışmalara ve etkinliklere katılan Dilara Oktay’ın, ilimizde yapılan yarışmalarda da dereceleri bulunmakta.

5 yıllık antrenman birikimiyle hazırlandığı Ulusal Gelişim Projesi vize müsabakalarında 4 barajı da geçerek, 11-12 yaş grubu Yüzme Milli Takımı seçmelerine  13-16 Aralık 2018’de, Trabzon’da katılacak olan Dilara Oktay, çalışmalarına ara vermeden, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Tesisleri’nde, Antrenörleri Bahar Ünal ve İpek Çakır ile birlikte devam ediyor.

 Dilara Oktay’ın bu süreçte en büyük destekçileri anne, babası Bade-Hüseyin Çağrı Oktay ile uzun süredir birlikte çalıştığı Antrenörleri Bahar Ünal ve İpek Çakır oldu.

3. Kademe Yüzme Antrenörü Bahar Ünal, gazetemize yaptığı açıklamada, ilimizde uzun bir geçmişe sahip olmayan yüzme branşında gelen bu başarının sevindirici ve umut verici olduğunu dile getirerek “Dilara ile yaptığımız çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. İyi bir hazırlık süreci geçirdik. Beslenme, dinlenme ve gelişim sürecini iyi takip ettik. Bu başarı aslında bize sürpriz olmadı. Beklediğimiz bir sonuçtu ve umduğumuz gibi ilk elemeyi başarıyla tamamladık. Trabzon’da yapılacak olan seçmelerde de başarılı olup, Dilara ile birlikte madalyamızı alıp, Burdur’a geleceğiz.  Ayrıca bize bu süreçte büyük destek olan Bade ve Hüseyin Çağrı Oktay’a da gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya’ya da verdiği destek ve moral için ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Burdur Gazetesi olarak, 13-16 Aralık’ta Trabzon’da yapılacak olan 11-12 Yaş Grubu Yüzme Milli Takımı seçmelerinde Dilara Oktay’a başarılar diliyoruz.

Haber: Kemal Taraşlı

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection