Başkan Ercengiz’in 2.kez adaylığı CHP'de coşkuyla karşılandı

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl binasında düzenlediği toplantıda, ikinci kez Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

 

CHP’lilerce yoğun bir ilgiyle karşılanan Belediye Başkanı Ercengiz, parti önünde yaptığı konuşmasında, göreve geldiği günden beri  Burdur’u yaşanabilir bir kent haline dönüştürmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayıp,  borç ve harç içerisinde olan bir Burdur Belediyesi’ni artan tüm ekonomik zorluklara rağmen ellerinden geldiğince halka yakışan şekilde şeffaf, her ürettiğini halkına döndürebilen, hesap veren, rantın yanında değil yurttaşının yanında olan bir belediyecilik anlayışını dönüştürdüklerini açıkladı.

Burdur’a daha yapılacak çok işimiz var diye çıktığı günün bugün olduğunu belirten Başkan Ercengiz, bundan sonraki süreçtede halka hesap veren, vatandaşın isteklerini öncelikli kılan, merkezine insanı koyan, insan ihtiyaçlarını sadece inşaat ve binalardan ibaret saymayan, insanı yaşadığı kette huzurlu kılan ve yaşadığı kentte mutlu kılan bir belediyecelik anlayışını daha büyük adımlarla uygulamak için gayret edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz CHP İl binası balkonunda yaptığı konuşmasında;

“ 21 Eylül 2013 günü Burdur Belediye Başkanlığına aday gösterilmiştim. O günden itibaren il başkanım,, ilçe başkanlarım, kadın kollarım, gençlik kollarım, bu davaya gönül vermiş tüm partililerim ve Burdurlu hemşehrilerimizle gece gündüz demeden çalışarak Burdur’u yeniden bir Burdur yapacak, Burdur’ u yaşanabilir bir kent yapacak, Burdur’u bize yakışan bir kent yapacak ve Burdur’u Türkiye’nin en güzel yaşanabilir bir kenti yapmak üzere verdiğimiz sözün arkasında duracak günlere başlamıştık. Biz bu sözü tutmak için gece gündüz demeden çalıştık.

Sizler gereğini yaptınız, Burdur gereğini yaptı. 30 Mart 2014 günü buyetkiyi bana ve mesai arkadaşlarıma teslim etti. “dedi.

4,5 yılı geçen görev süresi boyunca yaptığı toplumsal, sosyal ve kültürel alanındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz;

“Bizler görevi devraldığımızda 7 metrekare olan yeşil alanı bugün 12 metrekarelere getirdik. Neredeyse bütün kentin yolllarını engelli ve yaşlı yönetmeliğine göre değiştirdik. Bugün 1,5 milyon metrekareyi bulan asfaltımız, 25 kilometreyi bulan drenaj hattı ve 100000 metrekarenin üzerinde yaptığımız yol ve kaldırım çalışmalarıyla artık yaşanabilir bir kentin izlerini Burdur’da yaratmaya ve yaşatmaya başladık. Hoşgeldin bebek projesiyle başlayan çalışmalar, mezarlıkta yaptığımız çalışmalar, sosyal belediyecik alanında her noktada adımızdan söz ettirdik. Üreticinin üretimine katkı koyabilmek, aldığı yardımla yurttaşımızı afişe eden bir anlayışla hiçbir zaman zor duruma düşürmedik. 

Önümüzdeki süreçte acemiliğimizi üzerimizden atıp, daha gayretli çalışıp tüm örgüt disiplinimiz içerisinde, merkezine insanı koyduğumuz ayrıştırmadan, ötekileştirmediğimiz CHP’li belediyecilik anlayışımızla, önümüzdeki süreçte inşallah sizlerin katıksı ve desteğiyle yeniden Burdur Belediyesi’nin başkanı olabilirsem ve ekip arkadaşlarımla bu işi daha ileriye götürebilmek için sizlerin desteği ve inancıyla bizler sizlerin istediği Burdur’u hep birlikte inşa edeceğiz. 

Aday aday olduğum gün Ulu Önder Atatürk’ün partisinde herhangi bir göreve aday adayı oyabilmek bile hayatım boyunca duyabileceğim en büyük onurdur demiştim. Bu onuru ömrüm boyunca alnıma yazılmış bir en güzel yazı olarak taşımaktan gurur duyduğumu sizlere ifade etmek istiyorum.” dedi ve dile getirdiği sözleriyle partisine olan inancını ve bağını bir kez daha hatırlattı.  

Burdur Gölü’nün çığlığını yapılan etkinliklerle duyurduğununun altıı çizen Başkan Ercengiz;

“Kültüre, sanata, bilimselliğe önem vereceğiz. Burdur Gölü dedik. Tüm medeniyetlerin suyun kenarında kurulduğunu, su yoksa hayatın olmadığını, hayat diyerek başladığım bu öyküde daha dün dalış rekorunu kırılan Salda Gölü’müzüde dünyaya tanıttık. Biz Burdur’un doğal, tarihi güzelliklerini, yaşayan ve edebiyeti uğurladığımız tüm değerlerini yaşatmaya devam edeceğiz. “ dedi ve halkından  aldığı destek ve güvenle yılmadan, vazgeçmeden ve gece gündüz demeden tüm mesai arkadaşlarıyla, başkanlarıyla calışmaya devam edeceklerini ifade etti.

 Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın