Burdur’da spora farklı bir yaklaşım; Karşıyaka Spor Okulları ve AeroBicity - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Burdur’da spora farklı bir yaklaşım; Karşıyaka Spor Okulları ve AeroBicity

Burdur Spor Okulları ve AeroBicity’nin kurucusu Ulaş Bardakçı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği Uzaktan Eğitim ile sunduğu AeroBicity ve yakın zamanda faaliyetlerine başlayacak olan Karşıyaka Spor Okulları hakkında söyleştik.

Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon bölümü mezunu Ulaş Bardakçı, performans eğitimi için Denizlispor, Manisaspor ve Galatasaray’da staj eğitimini tamamlayıp, performans eğitimi konusunda uzmanlaşmaya çalıştığını, yüksek lisans eğitimine de Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında sürdürmekte olduğunu, Burdurspor’da 3. ligde futbol oynayan, 11 yaşından beri sporun içerisinde olduğunu, ideallerini ve hedeflerini hep spor üzerine kurduğunu, yaptığı her işin sporla alakalı olduğunu vurgulayarak, “Burdur’da yaşayan insanlara da bu yönde, bu birikimle faydalı olmak istiyorum” dedi.

Kemal Taraşlı: AeroBicity oluşumunu okurlarımıza anlatır mısınız?

Ulaş Bardakçı: AeroBicity’i şu amaçla açtım. Spor salonuna gidemeyen, spor salonu ortamından rahatsız olan, sporu bilinçli yapmak isteyenlerin, spor salonunda yapamayıp, evinde yapmak isteyen insanlar için kurdum. Uzaktan Eğitim yazılımı geliştirdik. Bu sayede, eğitmen eşliğinde, canlı yayında ders alınabiliyor, üye istediğinde eğitmene soru sorabiliyor ve olası bir programı kaçırdığında ise, üyeliği sayesinde kayıtlı derslerden bu açığı telafi edebiliyor. Bu sistemi Diyetisyenle birlikte bir paket haline getirdik. Sporu düzgün ve bilinçli bir şekilde yapmak isteyenler için bu paketi, programı geliştirdik. Diyetisyen ile ayda 4 kere derslere girerek, beslenmelerini, programlarını takip edecekler. Bu sayede üyeler, hem performansları, hem de beslenmelerini bilinçli bir şekilde birlikte yürütebilecekler. AeroBicity’nin içerisinde Plates, Zumba, Hamile Platesi ve Diyetisyen paketi bulunmakta. Hamile Platesi için doktor izni alınması gerekiyor, izinden sonra derslere katılabiliyor. Zumba da yine plateste olduğu gibi internet üzerinden, canlı yayında eğitmen eşliğinde, müzik ve dans ile eğlenceli bir şekilde zayıflamaya yönelik bir program. 

Kemal Taraşlı: Karşıyaka Spor Okulları’nın işlevini ve Burdur Spor Okulları olarak hedeflerinizi okurlarımızla paylaşır mısınız?

Ulaş Bardakçı: Burdur’da yaşayan insanlarımıza katkı sağlamak için, Karşıyaka Futbol Okulu ile anlaştık. Günümüzde obezite bilindiği üzere gittikçe artmakta, futbolcu olmalarını sağlamanın yanı sıra zayıflamaları içinde çaba sarf edeceğiz. Çocuklarımızın, profesyonel takımlardaki oyuncuların internet ortamında nasıl ki fotoğrafları, videoları bulunuyor, bizde okulumuza kayıtlı öğrencilerimizin bilgilerini bu şekilde internet ortamında kayıtlı tutacağız. Keşfedilmeleri için oyuncuyu bir yerden bir yere taşımaktansa, web sitemiz veya yazılım üzerinden çocukları takip etmesi, profesyonel futbol hayatına kazandırmaya, spor hayatına kazandırmayı amaçlıyoruz. Hatta bu sayede bu süreci hızlandırıyoruz da. Bir çok kulübün izleyebileceği bir web ortamı hazırlıyorum. Sadece Karşıyaka Futbol Okulu’nun değil, dilediği anda her kulübün ulaşabileceği bir web ortamı hazırlığındayız. Velilerde çocuklarını bu ortamdan izleyebilecek, yeteneğine göre yönlendirmeyi daha rahat yapabilecekler. Ekiplerin ayağına giden bir sistemden ziyade, ekipleri bu program sayesinde ayağımıza getirmiş olacağız. Burdur Spor Okulları’nın sportif direktörlüğünü babam Naim Bardakçı yürütecek. Futbolun haricinde, bundan sonraki süreçte Basketbol, Yüzme, Kayak ve Dalgıçlık branşlarını da eğitim alanımıza eklemek istiyoruz.

Kemal Taraşlı: Oluşumlarınıza nasıl üye kabul edeceksiniz? Kurslarınızın başlangıcı ne zaman?

Ulaş Bardakçı: Karşıyaka Futbol Okulu, 13 Ekim’de başlayacak, web yazılımımız da önümüzdeki Cuma günü aktif hale gelecek. Futbol kurslarımız, Altı Pas Halı Saha’da yapılacak. Kayıt olmak isteyenler önümüzdeki Cuma gününden itibaren www.burdursporokullari.com üzerinden kayıt formunu doldurup, Pazar Mah. Deveci Sok. No:10 (Yukarı Pazar) Burdur adresinden bizlere teslim edecekler. Ancak bu önümüzdeki Cuma’ya kadar kayıtları Pazar Mah. Deveci Sok. No:10 (Yukarı Pazar) Burdur adresinden kabul ediyoruz. AeroBicity için www.aerobicity.com üzerinden çevrim içi kayıt olunuyor. Detaylı bilgiye de bu internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

(Kemal Taraşlı)

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection