Sağanak yağış sel getirdi

Haziran ayından sonra ara veren yağışların ardından gelen sağanak yağmurla Burdur Çayı’ndan sel geldi. Uzun süre devam eden şiddetli yağışla birlikte menfezler, çaylar, dereler yağmur sularıyla doldu taştı. 

Kış mevsiminde yeterince kar yağışının olmaması, kuraklık tehlikesiyle karşı karışya kalacağımızın bir göstergesiydi. Bahar mevsiminde de yeterli miktarda yağışların olmaması, hem üreticiyi hem tüketiciyi kara kara düşündürüyordu. Ancak Haziran ayı başından beri devam eden şiddetli yağışlar etkisini gösterirken, Haziran’dan bu yana yağmur yağmamıştı. Sonrasında gelen şiddetli sağanak yağış, üreticilerin tarlalarını da sel basmasına neden oldu. Çiftçilerin tarlalarını su bastı. 

Geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağış Burdur Çayı’nda sele neden oldu. Şiddetli yağışların neden olduğu selle birlikte çayın içinde çeşitli atıklar ve suyla birlikte gelen kum ve taşlar birikti.Selin etkisi geçince suyla birlikte gelen atıklar, taş ve kumlar gün yüzüne çıktı. Atıklar, kum ve taşlar görevliler tarafından selin ardından temizlendi. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection