Cumhuriyetin ve devrimlerin koruyucusu CHP 95 yaşında

CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. 

Tören CHP Merkezi İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu. CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü kutlama törenine Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, il ve ilçe gençlik kolları başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı. 

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan Cumuhriyet Meydanı’nda, CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü kutlama etkinliğinde yaptığı konuşmada;

 “CHP, Atatürk’ün izinde, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisidir.  Anadolu aydınlanma devrinin sönmeyecek meşalesi olan ebedi lider, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, benim iki büyük eserim vardır der. Birincisi CHP, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir. Önemini vurguladığım CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun. 

CHP, kurulduğu günden bugüne çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin Cumhuriyeti koruyucusu ve teminatıdır. Partimiz 95 yıldır çağdaşlığın, demokrasinin, insan haklarının, ulus-devlet modelinin ve laikliğin kalesi olarak ayaktadır. Biz CHP’liler dünyada ve ülkemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, laiklikten ödün vermeden hukukun üstünlüğünden vazgeçmeyeceğiz. Çağdaş ve uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz. Cumuhuriyetimizin, Atatürk devrimlerimizin, demokrasinin yılmaz koruyucuları olarak her zaman, her yerde, her koşulda tam bağımsız aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar yorulmadan, usanmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, partimizin kurucusu, kurtarıcısı ve genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden tüm partililerimizi sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. CHP’li olmak ayrıcalıktır, CHP olmak onurdur, CHP’li olmak gururdur, CHP’li olmak şereftir. Ruhları şad olsun. Yolunuz, yolumuzdur.” Deyip katılan herkese teşekkür etti.

Konuşmadan sonra katılımcılara etli, nohutlu pilav ikram edildi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection