BurdurGölü il dışından gelen suyla beslenecek

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’un, Vali Hasan Şıldak, Karayolları, Tabiat Varlıkları Koruma, Su Yönetimi ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüklerini ziyaret ederek, yatırımlarla ilgili gelişmeleri değerlendirmelerine dair açıklama yapıldı;

Genel Müdürlükler’de yapılan görüşmeler sonrası yatırımlarla ilgili son gelişmeleri aktaran Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Vali Hasan Şıldak ile yapılan görüşmeler için şu açıklamada bulundu: 

“Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaretimizde Burdur-Karamanlı-Tefenni-Çavdır yolumuzda çalışmaların tekrar başlanması için yapılması gereken konular değerlendirildi. Ayrıca Yeşilova yolundaki sıcak asfalt çalışmaları devam etmekteydi, az bir yer kaldı, bunun hızlandırılması, 2018 Yılı Yatırım Ek Yatırım Programına alınan Gölhisar-Çameli Yolu ve Burdur-Ağlasun Çatak Yoluna önümüzdeki yılda başlanması ile ilgili görüşüldü. Burdur-Isparta Dostluk Yolunun İhale Yapılması sonrasındaki çalışmalar hakkında değerlendirilmelerde bulunduk” dedi. 

TABİAT VARLIKLARI KORUMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Vali Hasan Şıldak ile birlikte Karayolları Genel Müdürlüğünün ardından Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.  Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman ziyaretinde Burdur Valisi Hasan Şıldak ile birlikte, Salda Gölü ile ilgili uzun süren bir değerlendirmede bulundukların kaydeden AK Parti Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “Toplantıları Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları ile gerçekleştirdik, en uzun görüşme yaptığımız burada Salda Gölü etrafında önümüzdeki aylarda ve kış sonrası gelecek sezona Salda’yı turizme büyük sorunlarla girmesini engellemek veya sorunların birçoğunu çözerek girmek üzerine görüşmelerde bulunduk. Bu genel müdürlüğün salda gölü ile ilgili yapacakları diğer bakanlıklar ve genel müdürlüklerinin yapacaklarına yol çizecek konumda olmalıdır. Gelecek yıl Salda’da yeni hizmet alanları ve sunumları nasıl ve nelerin yapılacağı planlanacak ve projelendirilecektir” ifadelerini kullandı. 

SU YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE BURDUR GÖLÜ KONUŞULDU

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Vali Hasan Şıldak ile birlikte, Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen’i makamında ziyaret etti.

Milletvekili Özçelik ve Uğur, Vali Şıldak ile birlikte gerçekleşen Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen ziyareti sonrası “Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ziyaretimizde, Burdur Gölümüz ile ilgili geniş ve detaylı yapılacaklar üzerinde duruldu. Burdur Göl Yönetimi ve Burdur Gölü Master Planında belirlenen unsurların devreye nasıl gireceği üzerinde değerlendirilmelerde bulunduk. Burdur Gölünü besleyen kaynaklar, gölün buharlaşma oranlarındaki yükseklik nasıl giderilebilir. İl dışındaki kaynaklardan su getirilerek gölün beslenmesi ve göl çevresindeki vahşi sulamalar ve binlerce sondajların, kapalı sistem sulamaya geçilerek yer altı suyun zenginleştirilmesi sağlanması, Gölümüz için yapılan çalıştayın 2’nci yılının değerlendirilmesinin yapılmasını sağladık” sözlerine yer verdi.

DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ ZİYARETİ

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Burdur Valisi Hasan Şıldak, Ankara temasları kapsamında son olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın’ı da ziyaret ettiklerini belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “DSİ Genel Müdürlüğü ziyaretimizde Burdur Gölünü besleyecek yeni kaynaklar üzerinde etüd çalışmalarının yapılması ile gerekli talimatlar verilmiştir. Ayrıca Karataş Sulaması, Burdur’umuzda inşaatları devam eden gölet ve barajların bitirilmesi üzerinde değerlendirmelerde bulunduk” açıklamasında bulundu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection