Gölhisar Belediyesi, Ağustos ayı meclis toplantısında alınan karara göre, ilçede düzenlenen düğün sahiplerine “oku” adlı davetiyelerin yerine davetiye kartı dağıtılmasını, düğün sürelerinin 2 güne indirilmesine dair tavsiye kararı aldı.

Gölhisar Belediyesi’nin internet sitesinde “Gölhisar Belediye Meclisi’nden örnek karar” başlığıyla yayınlanan haberde, Gölhisar Belediyesi Ağustos ayı meclisinde almış olduğu 96 nolu karar ile düğün sahiplerinin “oku” adlı davetiyeler yerine davetiye kartı dağıtmaları tavsiye edildiği açıklandı.

Sitede yayınlanan haber şöyle;

“Gölhisar Belediye Başkanlığı düğünlerde büyük maddi külfete neden olan bazı uygulamaların kaldırılması ya da değiştirilmesi için tavsiye niteliğinde meclis kararı aldı.

Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, düğünlerin yeni aile kuran gençlerimizi maddi olarak sıkıntılı günlere değil, mutlu ve umutlu bir geleceğe hazırlaması gerektiğini belirtti.

Başkan Ramazan Canural, “yıllardır düğünlerimizde havlu, gömlek, seccade ve bez gibi ürünlerden oluşan ve adına “oku” dediğimiz davetiyeler dağıtılmaktadır. Ayrıca düğünlerimizin 3 gün boyunca devam etmesi hem düğün sahiplerine hem de yakınlarına maddi manevi zarar vermektedir. Bizde Belediye Meclisimiz olarak aldığımız tavsiye kararı ile , “oku” yerine davetiye kartı dağıtımı ya da  hoparlör, sosyal paylaşım siteleri ve Belediyemiz resmi internet sitesi gibi Belediyemiz iletişim kanallarından davetlerin yapılmasını ve düğün süresinin 2 güne indirilmesini  tavsiye ettik” şeklinde ifadelerde bulundu.

 “Yeni evlenen çiftlerimize katkıda bulunmalıyız”

Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, bu tavsiye kararı almakta ki amaçlarının düğün yapacak ailelerin ağır maddi külfetten kurtulmaları, buralardan elde edilen gelirlerinde iyi bir gelecek kurmaları için evlenecek çiftlere verilmesi olduğunu belirtti.

Başkan Ramazan Canural, “bundan sonra düğün yapacak vatandaşlarımız, şahsımı ve belediye meclis üyelerimizi davet edecekleri vakit sadece sekreterlik birimine not bırakmaları yeterlidir”  dedi.”

(Kemal Taraşlı)

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection