MAKÜ bölge gerçeklerini yakaladı

Göreve başladığı günden bu yana, gerek devam eden yatırımları yerinde inceleyerek, gerekse ziyaretlerde bulunduğu kurumlarda aldığı brifingler, gerekse katıldığı toplantılar ve geride bıraktığımız hafta tamamladığı İlçe ziyaretleriyle Burdur’u daha yakından tanımaya çalışan Vali Hasan Şıldak, bugün de kurulduğu 2006 yılından bu yana hızla büyüyerek İlimize değer katmaya devam eden MAKÜ’ye ziyarette bulundu.

 

V

ali Hasan Şıldak’ın, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne ziyarette bulunmasına ilişkin açıklama yapıldı; MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın ev sahipliğinde Vali Hasan Şıldak’ın katılımıyla düzenlenen ziyaret programında, MAKÜ’de devam eden çalışmalar ve projelerle ilgili Vali Şıldak’a ayrıntılı sunum yapıldı.

 Rektörlük toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar ve Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ömer Tekşen ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ve Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp yer aldı.

 Sunumlardan önce bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; MAKÜ’nün geçmişi, eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa, mühendislikten temel bilimlere kadar uzanan geniş bir yelpazede yüksek teknoloji altyapısı ve nitelikli akademik-idari kadrosuyla sağladığı eğitim ve araştırma faaliyetleri, üniversitenin akademik, idari ve fiziki yapısı hakkında bilgi verdi. 

Rektör Korkmaz’ın konuşmasının ardından sunumlarla devam eden çalışma ziyaretinde, Burdur Gelişim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Murat Alpaslan, MAKÜ-BAKA Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yılmaz, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, MAKÜ-Tarım Hayvancılık ve Gıda Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Şenol Güzel, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Genel Sekreter Ali Nihat Güzdüzalp sorumluluk alanlarıyla ilgili yürütülen ve planlanan projeler, devam eden yatırımlar hakkında sunum yaptılar. 

Sunumların ardından kısa bir konuşma yapan Vali Hasan Şıldak; “Üniversite hakkında bugüne kadar aldığım bilgiler ışığında ki izlenimlerim, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin çok başarılı bir çizgisinin var olduğu ve iyi bir gelişim kaydettiğinden hiçbir tereddüttüm yoktu. Ama bugün burada gerçekleştirilen sunumlarla birlikte bu yeni bilgilere vakıf olunca gördüm ki farklı perspektif ve noktalardan değerlendirirsek MAKÜ’de pek çok konuda başarı öyküleri var.

 Her şeyden önce üniversiteler sadece öğrenci yetiştiren ve bilime katkı veren kurumlar olarak değil, aynı zamanda bölgenin gerçeklerini yakalamış, kalkınma odaklı ve yöre insanının pozitif olarak destek alabileceği bir çizgide, ekonomik ve sosyal hayatın içinde hızlı bir şekilde ilerliyorlar. MAKÜ’de bunu başarmış bir üniversite. Sadece kamu kaynakları değil farklı modellerle de daha kapsamlı ve hızlı bir gelişmeyi sürdürmekte olduğunu sunumlarda görülüyor.

 Gerçekleştirilen tüm projeler İlle ilgili çalışmalar Burdur’un önünü açacak düzeyde ve il ölçeğinin de üzerinde bir yapılanma arz ediyor. Üniversitenin bizim için de çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Uyumlu bir çalışmayla gereken her türlü desteği vereceğimizi buradan ifade ediyorum. Birlikte çalışmak bizler için de onur ve gurur kaynağı olur, tekrar bu ayrıntılı sunumlar için Rektörümüz ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın