Burdur Gölü Satranç Turnuvası 12 Ağustos’ta başlıyor

Burdur Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenecek   Burdur Gölü Uluslararası 4. Açık Satranç Turnuvası’nın 12 Ağustos’ta başlamasına ilişkin açıklama yapıldı; Burdur Gölü’ndeki çekilmeye dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Burdur Gölü Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın 4’üncüsü Burdur Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak.

Burdur Gölü Uluslararası 4. Açık Satranç Turnuvası 12 Ağustos-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bahçeşehir Koleji Spor Salonu’nda yapılacak. 12 Ağustos Pazar Günü saat 17.00’da Bahçeşehir Kolejinde ilk hamlenin yapılmasıyla başlayacak olan turnuva 17 Ağustos’ta düzenlenecek ödül töreniyle son bulacak.

Turnuvaya yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 250 sporcu katılıyor. Beş farklı kategoride ve 9 tur üzerinden yapılacak turnuvada dereceye giren sporculara 20 bin TL ödül verilecek.

“Göl Yoksa Burdur Yok” sloganıyla yola çıkılan etkinlikte, turnuvaya katılan sporcular için 15 Ağustos Çarşamba günü Türkiye’nin Maldivleri olarak değerlendirilen Salda Gölü’ ne de gezi düzenlenecek.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın