MAKÜ Veteriner Fakültesi IVSA Üyesi Oldu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencilerinin, 1953 yılında kurulan gönüllü veteriner öğrencileri tarafından yürütülen, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Uluslararası Veteriner Öğrencileri Derneği (IVSA)’ya üye oldukları yapılan açıklama ile duyuruldu;

“Veteriner öğrencilerinin mesleki beceri, eğitim ve bilgisinin uluslararası uygulamalarını teşvik etmek için onların potansiyelini ve adanmışlığını kullanarak dünyada hayvanlara ve insanlara fayda sağlamak” misyonu ile hareket eden IVSA, otuz binin üzerinde öğrencinin dünya çapında işbirliğini geliştirmeye yardımcı oluyor.

IVSA üyeleri arasındaki paylaşımı kolaylaştırarak ve hayvan sağlığı eğitimi, çeşitli güncel konularda kongreler ve sempozyumlar düzenleyerek birçok proje ve eğitim fırsatları sunuyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan ÖNER, IVSA’nın uluslararası bir kuruluş olduğunu ve binlerce öğrencinin bu üyelikte yer aldığına vurgu yaparak üyeliğin Veteriner Fakültesi öğrencilerinin kişisel gelişim ve mesleki becerilerine büyük katkısı olacağını vurguladı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın