Erdoğan liderliğinde Türkiye dünyada en güçlüler arasına girecek

Ak Parti İl Başkanlığı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Ak Parti İl Başkanı ve teşkilatı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda 24 Haziran genel seçimlerinde yapılan çalışmalardan ve önümüzdeki yerel seçimler için planlanan hedeflerden bahsedildi. Program, konuşmaların ardından soru cevap şeklinde devam etti. Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur basın mensuplarının sorularını cevapladılar. 

Ak Parti Milletvekii Bayram Özçelik kahvaltılı basın toplantısında yaptığı konuşma da;

“Seçim sonrasında Ankara’daki ve Türkiye’deki trafiği yaşadık. Bu süreç içerisinde Ankara’da ve mecliste bulunmamız gerekiyordu. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın başkanlığında, mecliste görev dağılımı yapıldı. Her dönemde Başkanlık Divanı’nda en uzun görev yapan milletvekili olarak, tekrardan Başkanlık Divanı üyesi olarak meclisteki yerimizi aldık. Yasin Uğur’da Milli Savunma Komisyonu’nda görev aldı. Meclisteki çalışmalarımızı süratle takip ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de Burdur adına güzel çalışmalar yapacağız. 

Önümüzdeki seçimlerle ilgili siyasi partiler çalışmalara başladı. Partimizin bunun için yaptığı çalışmalar devam ediyor. Partimizin hedefleride büyük kongreden sonra çok net ortaya çıkmış olacak. 

Seçimler bitti. Cumhur ittifakı başarıyla çıktı. Daha önceki birtakım girişimlerle bu Gezi Olayları, 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi Türkiye’de düşüremedikleri Ak Parti Hükümetini ve iktidardan elinden alamadıkları Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığındaki hükümeti düşürme planı şimdi ekonomik alana kaymış gözüküyor. Yani 15 Temmuz’daki eline silah alıp darbe girişiminde bulunanların yaptıkları o işgal girişimi neyse şu anda da Türkiye’nin yaptırımlarla veya ekonomik saldırılarla aynı saldırıya maruz kaldığını görüyoruz. Ama bizimde ülke olarak hem jeopolitik ve jeostratejik olarak bizim konunumuz itibariyle hangi ülkeyle karşılıklı oturduğumuz zaman güçlü donelerimiz mevcut. Biz artık masada kolay kolay kaybedecek konumda değiliz. Oyunu kurallarına göre oynuyoruz. Ekonomik güçlenmesine devam eden bir ülke olarak biz yolumuza devam etmek istiyoruz. Türkiye’ye saldırılara baktığımızda özünde bir şey var Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülke yoluna devam ederse ekonomik olarak dünyada en güçlü ülkeler arasına girecek. Korkuları bu. AB’nin de en çok korktuğu alan bu. Çünkü kendilerine her alanda karşılarına çıkacak rakip görmek istemiyorlar. ”dedi.

Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur 100 günlük icraat programında Burdur için yapılması gereken ne varsa peşinde olacaklarını belirterek;

“Seçimlerden sonra biz Ankara’ya gittik. Daha önceki dönemde bazı uyumsuzluklar olmuş olabilir fakat şu anki dönemde bizim sayın milletvekilimizle uyumumuzda herhangi bir sorunumuz yok. Mecliste çalışmalarımız devam ediyor. Burdur’umuzla ilgili devam eden yatırımlar ve almamız gereken yeni sistemdeki almamız gereken yatırımlarla ilgili çalışmalarımızı istişareli bir şekilde devam ettiriyoruz. Yeni sistem daha önceki sisteme göre çok daha farklı bir sistem. Kararların daha hızlı alındığı ve çabuk hareket edilen bir sistem. 100 günlük icraat programı açıklandı. Önümüzdeki günlerde açıklanacak ya da yapılacak olan icraatlarda Burdur’umuza yapılması gereken ne varsa bizler milletvekilleri olarak yapılması gereken ne varsa bunların peşinde olacağız. Bunlar için çalışmalarımız devam ettireceğiz.” Bilgisi verdi. 

Ak Parti İl Başkanı Vokan Mengi teşkilat olarak genel ve yerel çalışmalar için yapılan çalışmalar hakkındaki açıklamasında;

“Seçimlerden sonra sizlerle buluşmak istedik. 31 Aralık’ta Başbakanımızın katılımıyla yaptığımız İl Kongremizde yönetimimizi oluşturarak hem genel hem de yerel seçimlere hazırlıklara başlamıştık. Cumhurbaşkınımıza söz verdik gece gündüz çalışarak 2019 seçimlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için gayret içerisindeyiz. Erken bir seçimle karşı karşıya kaldık ve seçimlere gidildi. Vekillerimizin ve teşkilatımızın katkılarıyla bir olduk ve beraber olduk. Gerçekten Burdur’umuzda başarı elde ettik. 45 gün içerisinde gece gündüz çalışmalarımız gerçekleştirdik. Siz değerli basın mensuplarının destekleri de bizleri çok memnun etti. Sonucunu 24 Haziran gecesi aldık. Milletimiz, Burdur halkımız bu teveccühlerini bizlere gösterdi ve şimdi yeni sistemin, yeni vekilleriyle beraber inşallah Burdur’umuza yeni yatırımlar, yeni hizmetler elimizden geldiğince yoğun bir mücadele vererek, Burdur’umuza kazandırmak istiyoruz. En büyük hedefimizde genel seçimler gibi yerel seçimde de hem Burdur Belediyesi’ni ve ilçe belediyelerimizi kazanmak. Bunun üzerine teşkilatımızla beraber yoğun toplantılarımızla beraber istişarelerimzle, planlarımızla devam ediyoruz. İnşallah ben ümitliyim. Bugün iki vekilimle beraber sizlerle beraber olmak istedik.” Değerlendirmesi yaptı.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın