Barutlu Su Şenlikleri’nde ünlü geçidi

Tefenni’de geleneksel olarak sürdürülen Barutlu Su Şenlikleri, birbirinden ünlü sanatçıların muhteşem sahne performanslarıyla eşsiz bir şölene dönüştü. İlk gününde Turgay Başyayla ve Baha’nın sahne aldığı şenliğin diğer günlerinde Ahmet Şafak, Gülden Mutlu ve Yusuf Güney gibi ünlü sanatçılarda Tefennililer’le buluştu. Şenlikte festival çarşısı ve tarım fuarı kuruldu, tek kurşun atış yarışmaları ile havai fişek gösterileri yapıldı. Vali Hasan Şıldak’da ilçe halkını yalnız bırakmayarak şenliklerin ilk gününü Tefenni’de geçirdi.

Burdur’un en köklü tarihine sahip ilçelerinden birisi olan Tefenni’de, böbreklere iyi geldiği bilinen Barutlu Su adınan verilerek organize edildiği şenlikler bu yıl da muhteşem bir şölene dönüştü. Festival çarşısı ve tarım fuarının kurulduğu şenlik boyunca çeşitli yarışmalar ve gösteriler de yapıldı. Turgay Başyayla, Baha, Ahmet Şafak, Gülden Mutlu ve Yusuf Güney gibi isimlerin sahne aldığı konserlerde Tefennililer doyasıya eğlenip stres attılar. Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün büyük bir özveriyle organize ettiği şenliğin ilk gününde Vali Hasan Şıldak’ta Tefennilileri yalnız bırakmadı.

Festivaller gücümüzü pekiştiriyor

Şenlikte Tefennililer’i yalnız bırakmayan Vali Hasan Şıldak, “Bu güzel Ağustos ayının akşamında böylesine anlamlı bir festivalde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bende hepinize hoş geldiniz diyorum. Değerli Tefenniniler Burdur’umuz aslında bir festivaller şehri. Yaz mevsiminin bu aylarında her ilçemizde, her beldemizde ve köylerimizde şenliklerle festivallerle bir araya geliyoruz, birlikte oluyoruz. Bu bizim kültürümüze kendi dünyamıza özgü değerlerimize olan bağlılığımızın en büyük göstergesidir.

Tefenni, gerçekten ilimizin en köklü geçmişine ve kültürüne sahip çıkan en nadide ilçelerinden biridir. Bugünde işte Barutlu Su Şenliğinin 15’incisinde Sayın Belediye Başkanımızın girişimiyle bu güzel birliktelik, meydanı doldurdu ve bizi bir araya getirdi. Aslında festivaller, şenlikler bu tür etkinlikler bir vesile, bunlar bir bahane oluyor. Ne için bir vesile? Bir araya gelmek için, birliğimizi beraberliğimizi pekiştirmek, gücümüzü daha da güçlü kılmak, bizi biz yapan değerlerimizi yaşatmak için vesile oluyor. Ülkemizin her köşesinde insanlarımız birbiriyle buluşuyor, festivaller sayesinde gücümüz pekişiyor. Birlikteliğimiz kuvvetleniyor. Zaten asıl olanda budur.

Teke yöresinin başkenti olan Burdur’da, bu güzel coğrafyada, göller yöresinde, güzel insanların diyarında, Yörük Kültürünün, öz Türk Kültürünün yaşadığı bu diyarda işte bu etkinlikler kültürümüzü yaşatmak adına yapılan bütün faaliyetleri de valiliğimiz olarak benimsiyor ve destekliyoruz. Her şeyden önce ülke olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz şey huzur, güven ortamı, birliktelik ve güçtür. İlimiz; bu değerlerini, bu gücünü ve birlikteliğini en güzel şekilde sergileyen ve huzur içinde yaşayan bir şehirdir. Burdur bir huzur şehridir. Güçlü Türkiye için bu huzur hepimiz için anlam taşıyor. Bizlerde burada bulunan bütün toplulukla, bu güce ve birlikteliğe katkı sağlıyoruz. Hepinizi tebrik ediyorum. Belediyemizi bu güzel etkinlik adına tebrik ediyorum. Güçlü Türkiye sevdası adına bu meydanı dolduran bütün insanlarımıza saygılarımı hürmetlerimi sunuyor, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Düzenlenen şenlik programına Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Tefenni Kaymakamı İlker Eker, Belediye Başkanı Ümit Alagöz, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın