Merdane Hoca’nın boksörleri şampiyonluğa koşuyor

Burdur’da Boksun Babası olarak bilinen Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık, sporcularını Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’na  hazırlıyor. Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık’ın sporcuları 16-22 Temmuz tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda 3 siklette yarışacak.

50 kiloda Ahmet Faruk Kılıç, 60 kiloda Hikmet Topal, 75 kiloda Musa Yükçü Kahramanmaraş’taki Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda ilimizi temsil edecekler. Şampiyonaya katılacak olan 3 sporcudan 2’si daha önce kendi kilolarında Türkiye Şampiyonluğu kazandılar. Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda şampiyon olan sporcular, Eylül ayında yapılacak olan Yıldızlar Dünya Boks Şampiyonası’na katılacaklar. Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık antrenmanlara aralıksız devam ettiklerini ifade ederek, Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’ndan 2 tane Türkiye Şampiyonası çıkaracağından emin olduğunu vurguladı. 

Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık, Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’na 3 siklette katılacaklarını belirterek;

“16-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’na aralıksız çalışıyoruz. Şampiyonada ilimizi 3 siklet temsile edeceğiz. 3 sporcumuzdan 2 tanesinin Türkiye Şampiyonu olacağından hiç kuşkum yok. Bizleri MAKÜ Spor bünyesine alan MAKÜ Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kılıç, Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’ya ve Spor Lisesi Müdürü Fethi Bulut’a şükran borçluyuz. Bu Türkiye Şampiyonasında mutlaka 2 tane Türkiye Şampiyonu çıkararak, Yıldızlar Boks Milli Takımının iskeletini oluşturacağız. Çalışmalarımıza 8 aydan beri periyotlar halinde çift idmanla devam ediyoruz. Komşu illerimizde yaptığımız özel maçlarla gücümüzü görmüş olduk.  Allah’ın izniyle bende Yıldızlar Milli Takım Antrenörü olarak sporcularımla Milli Takım Kampı’nda bulunacağım.  Bizleri maddi, manevi destekleyen Burdurlu hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Hatice Dursun  

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın