ASP Binası tamamlandı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, yeni hizmet binası büyük ölçüde tamamlandı. İnşaatı tamamlanan binanın içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi birimleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yer alacak.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, yıllardır Burdur’a hizmet veren arazisinin yıllarca sportif amaçlı kullanılan alanında yapılan yeni hizmet binası tamamlanıyor. İnşaatı ve düzenlemeleri büyük ölçüde biten binaya taşınma işlemleri de kısa sürede gerçekleşecek. Yeni hizmet binasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün yanısına, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi birimleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yer alacak.

Kuruma ait diğer binaların ise depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılacağı düşünülüyor. Bilindiği gibi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün daha önce kullandığı binası depreme dayanıksız çıkmış, geçtiğimiz yıllarda İstasyon Caddesi’ndeki bir mülkte geçici olarak hizmet vermişti. Müdürlüğün arka tarafından bulunan sosyal hizmet binasını kullanan personel, kısa süre sonra yeni binasında hizmetlerini sürdürecek.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın