Gazi’nin bahçesi moloz müzesi mi?

2016-2017 Eğitim Yılının ilk dönemi sonunda kapılarını öğrencilere kapatan Gazi İlkokulunun binası, yaklaşık 10 ay önce yıkıldı. Geçen süre içerisinde yıkılan binanın molozları alandan toplanmadı. Yalnızca ekonomik değeri olan demir ve ahşap parçalar götürüldü. Şehrin merkezinde moloz yığınıyla dolu araziye vatandaşlar “Moloz Müzesi” benzetmesini yapıyorlar.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk döneminde son kez öğrencilerini ağırlayıp depreme dayanıksız olduğu için 2017’nin şubat ayında boşaltılan Gazi İlkokulu binası, ekim ayında ise yıkılmıştı. Geçen 10 aylık süreye rağmen okulun moloz yığınlarıyla kaplı arazisi öylece bırakıldı. İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz haftalarda ihale edilen Gazi İlkokulunun bodrum ve zeminiyle birlikte 5 katlı 16 derslikli binasının, yer tesliminden itibaren 420 iş gününde tamamlanması bekleniyor. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında hizmete gireceği öngörülüyor.

Şehrin merkezinde yıkılan arazindeki molozların içerisinden yalnızca ekonomik değeri olan demir ve ahşaplar alındı. Binadan geriye kalan beton yığınları öylece duruyor. Vatandaşlar duruma “Moloz Müzesi” benzetmesiyle tepki gösteriyor.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın