Avrupa Şampiyonasında MAKÜ rüzgarı

İstanbul’da düzenlenen U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 32 ülkeden 400 sporcu katıldı. Türkiye’nin 17 madalya aldığı şampiyonada MAKÜ Öğrencileri Enes Uslu ve Arif Özen kendi kilolarında Avrupa ikincisi oldular.

Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı, İstanbul’da 4-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve 32 ülkeden yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiği U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye madalya rekoru kırdı. Türkiye; 3 altın, 6 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplamda 17 madalya kazanarak tarihi bir başarının altına imza attı. Şampiyonada Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi BESYO öğrencileri de aldıkları madalyalarla hem Türkiye’nin hem Burdur’un gururu oldular. MAKÜ öğrencisi Enes Uslu 70 Kg’da, Arif Özen ise 86 Kg’da Avrupa ikincisi oldular.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğrencilerin fotoğraflarıyla birlikte, “Üniversitemizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” notunu paylaştı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın