Vali Yardımcısı Sandıkçı’dan kan bağışı

Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kan bağışında rekor kırmaya devam ediyor.  Sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle bililnen Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı,  öğrencilik yıllarından bu güne kadar Kızılay’a 71 kez kan bağışında bulundu. Sosyal sorumluluk projelerinde, toplumsal duyarlılığın artırılması çalışmalarına rehberlik eden, yön veren Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kayıtlara geçmeyen bağışlarla birlikte toplamda 90 kez kan bağışında bulunduğunuifade etti. 

Kan bağışı konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı;

“Özellikle bütün vatandaşlarımızın kan verme, organ verme konusunda duyarlılığa davet ediyorum. Çünkü ülke olarak kana çok ihtiyacımız var. Hem terörde, hem hastalıklarda hem de kazalarda çok kayıp veriyoruz. Onun için kana çok ihtiyacımız oluyor. Ayrıca şimdi Ramazan ayına giriyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Ramazan ayı kan vermeyi biraz daha azaltıyor. Bu konuda çok duyarlı olmamız gerekiyor. 60 yaşındayım. Toplamda 90 ama kayda geçen 71. Kan bağışında bulunuyorum. Her zamanda kan vermeye devam edeceğim.  Ama bunu herkesten bekliyoruz.” Dedi.

Diğer aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da herkesi kan bağışına davet eden Kızılay Kan merkezi Müdürü Dr. Nefise Akdemir;

“Ramazan’da iftar saatinden sonra Cumhuriyet Meydanı, Gölhisar, Bucak gibi il ve ilçelerde faaliyetlerimizi planlayacağız. Zaten bunların hepsi ilan edilecek. Ramazan ayı, kan bağışlarında düşüş yaşanan bir ay. İnsanlar açken kan bağışında bulunamazlar. Ama iftar saati sonrasında ekiplerimizi de ayarlayarak insanların kan verebilmelerini sağlıyoruz. Ramazan ayında kan vermeleri vatandaşların sağlıkları açısından bir sıkıntı doğurmayacak. Diğer aylarda olduğu gibi biz herkesi kan bağışına davet ediyoruz.” Diyerek çağrıda bulundu.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın