Başkan Ercengiz otobüsçülerle buluştu

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Özel Halk Otobüsü Kooperatifi üyeleriyle bir araya geldi. Otobüsçülerle yaşanan sorunları anlatıp, talep ve isteklerini dinleyen Ercengiz’e Milletvekili Mehmet Göker ve Zabıta Müdürü Şaban Kırcı eşlik etti.

Kooperatif üyesi otobüsçülerin iyi niyetle çalıştıklarını bildiğini belirten Belediye Başkanı Ercengiz, özellikle üniversite öğrencilerinin taşınmasında yaşanan sorunları gündeme getirip çözülmesi için hep birlikte gayret etmek gerektiğine işaret etti. Ercengiz, “Göreve geldiğimizde şehir merkezinde 7 Bin olan öğrenci sayısı, şuan 15 Bin’e yükseldi. Öğrenci taşımasını sorun olmaktan çıkarmamız lazım.” deyip, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz’ın da bu konudaki hassasiyetini bir kez daha dile getirdi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Milletvekili Mehmet Göker Özel Halk Otobüsü Kooperatifinin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Otobüsçülerin sorunlarını dinleyen Ercengiz, “Yaşanan sorunları sıkıntıların TBMM gündemine taşımasını istiyorsanız, Milletvekilimiz Mehmet Göker’de burada. Birinci ağızdan anlatıp sorunların ortadan kalkması için çalışalım.” dedi.

Burdur’da 55 Halk Otobüsünün hizmet verdiğini, göreve geldiğinde 5-6 olan engelli rampalı otobüsün, bugün 25’e ulaştığını hatırlatan Ercengiz, “Bununla ilgili zaman zaman talepler geliyor. Biz de onlara, yasal yükümlülük olmasına rağmen belli bir süresi olduğunu, otobüscü arkadaşlarında bunları yaptığını söylüyoruz. İyi niyetle yarısını dönüştürmüşüz. Kooperatifimizin iyi niyetle çalıştığını biliyoruz.” dedi.

Belediye Başkanlığına seçildiği 2014’te şehir merkezinde 7 Bin üniversite öğrencisi varken, bu rakamın şuan 15 Bin’e yükseldiğini hatırlatan Belediye Başkanı Ercengiz, “Öğrenci taşımasını sorun olmaktan çıkarmamız lazım. Geçen üniversitenin akademik açılışında rektör hoca kürsüden, ‘Bu sorunu aşamıyoruz. Bunu iki kampüs arasında çeşitli ring uygulamalarıyla çözeceğiz’ dedi. Bu konuda hepimizde bir hassasiyet oluştu. Bunun çözülmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” deyip, otobüsçüleri de kendilerine destek olmaya davet etti.

Şehir merkezinde yaşanan trafik sorunlarını da gündemine alan Ercengiz, “3 Araç aynı anda durağa yanaştığı zaman trafik kilitleniyor. Bu Gazi Caddesinin çift yön olmasından değil. Otopark kullanım alışkanlığımız yok, trafik konusunda duyarsızlıklar var. Otopark ilk yarım saat ücretsiz olmasına rağmen bir bankada işi olan vatandaşımız park yeri bulmak için 3 tur atıyor cadde boyunca ama otoparka girmiyor.” dedikten sonra, bir kez daha vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın