35 Mahallede Gönül Sofrası

Burdur Belediyesinin, hayırseverlerin desteğiyle her Ramazan ayı boyunca 35 Mahallede kurduğu Gönül Sofraları, bu yılda şehirde birlik ve beraberliğin simgesi olacak. Gönül Sofrası bugün Uzay Çatı altında kurulacak.

Burdur Belediyesinin, hayırseverlerin katkılarıyla her yıl organize ettiği “Gönül Sofrası” iftar yemeği buluşmaları, bu yıl da Ramazan Ayı boyunca 35 Mahalleyi gerçekleşecek. Gönül Sofrası çadırı, bugünden itibaren Ramazan ayı boyunca mahalle mahalle gezerek, vatandaşların ayağına gidecek. 

Gönül Sofrası, bugün(16 Mayıs) Konak ve Özgür Mahalleleri için kurulacak. Uzay Çatı altında gerçekleşecek iftar yemeğine çok sayıda Burdurlu’nun katılması bekleniyor. 17 Mayıs’taki Gönül Sofrası Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahalleleri için Göl Yolu Caddesi’nde, 18 Mayıs’ta Tepe ve Karasenir Mahalleleri için Kavak’ta, 20 Mayıs’ta Emek Mahallesi için 22024. Sokak’ta, 21 Mayıs’ta Değirmenler ve Necatibey Mahalleleri için Akdeniz Bulvarı’nda, 22 Mayıs’ta Armağan İlci Mahallesi için Pazar Alanında, 23 Mayıs’ta Akın, Recep ve Kuyu Mahalleleri için Özcan Caddesi’nde, 24 Mayıs’ta Şirinevler Mahallesi için Atila Caddesi’ndeki cami önünde, 25 Mayıs’ta Bahçelievler Mahallesi için Şeker Meydanı’nda, 26 Mayıs’ta Pazar, İnönü ve Üçdibek Mahalleleri için Ulucami avlusunda, 27 Mayıs’ta Yeni Mahalle için eski Diş Hastanesinde, 28 Mayıs’ta Hıdırilyas Mahallesi için Cami yanında, 29 Mayıs’ta Mehmet Akif Ersoy Mahallesi için Ekrem Kabay Parkında, 30 Mayıs’ta Burç Mahallesi için İstasyon Caddesi’nde, 31 Mayıs’ta Bağlar Mahallesi için Havaalanı Caddesi’nde, 1 Haziran’da Yenice, Dere ve Cemil Mahalleleri için Eski Antalya Caddesi’nde, 2 Haziran’da Bozkurt Mahallesi için Depremevleri Pazarında, 3 Haziran’da Kışla Mahallesi için Kahveler Önünde, 4 Haziran’da Çeşmedamı, Sinan ve Sakarya Mahalleleri için Ulucami avlusunda, 5 Haziran’da Aydınlıkevler Mahallesi için Nurtopu Sokakta, 6 Haziran’da Menderes Mahallesi için Şehit Sefa Sokak’ta, 7 Haziran’da Zafer Mahallesi için Muhtarlık Binası yanında, 8 Haziran’da Şekerevleri Mahallesi için Şeker Plajı Caddesi’nde iftar sofraları kurulacak.

Başkan Ercengiz’den çağrı

Vatandaşları, mahallelerde kurulacak Gönül Sofralarına davet eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Göreve geldiğimiz yıldan beri Ramazan aylarında gönül sofraları kuruyoruz. Gönül sofralarında yaşlı genç, zengin fakir, büyük küçük bilmeden hep birlikte aynı sofraya oturup orucumuzu açıyoruz. Hem şehir olarak birlik ve bereberliğimizi güçlendiriyoruz hem de hayırlı bir işe hizmet ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen Gönül Soflarında 30-35 Bin hemşehrimizle buluştuk. Bu yıl bu sayının çok daha fazla olacağına inanıyorum.” dedi.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın