Başkan Ercengiz’den Annelere Arzu Gök Konseri

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Konferans Salonu’nda Anneler Günü Konseri düzenledi. Konserde Sanatçı Arzu Gök’ün sahne alarak, annelere türküler söyledi, anneler doyasıya eğlendi. Türk Sanat müziğinden, halk müziğine kadar birçok türküler seslendiren Sanatçı Arzu Gök’ü anneler, ayakta alkışlayıp zaman zamanda ona eşlik ettiler. Annelerin gönüllerince eğlendiği konserde en büyük sürpriz, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in etkinliğe iştirak etmesiydi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Anneler Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada;  

“Her fırsatta söylüyorum. Dünyanını en güzel duygusu anne olmaktır herhalde. Bu yüzdende annelerin ellerin ellerinden öperim. Bizleri bu günlere getirdiniz, yetiştirdiniz, biz bu memlekete hayırlı birer evlat olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün bizlere gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine , o aydınlık yarınlara giden yol için mücadelede,  benim bu yolda en büyük örneğim Yılmaz Büyükerşen Hoca’mdı. Hocamın bana dediği şey şuydu. Dürüst ol bu sana yeter demişti. Değerli annelerim hepinizin ellerinden öpüyorum.”dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’de, Anneler Günü etkinliğiyle ilgili konuşmasında ;

“Ben Türk annelere her daim saygı gösterilmesi gereken insanlar olarak bakıyorum. Hepinizin anneler gününü söylüyorum. Antik Çağlara indiğimiz zaman bu Akdeniz ve Ege’de tanrıçalar var. Buradan anlayacağımıız üzere kadınlar kutsaldır. Dünyada kahramanların, liderlerin kaç tanesinin ismi bilinir? Hiçbirinin. Ama Mustafa Kemal Atatürk’’ün annesi Zübeyde Hanım’ın annesinin ismini herkes bilir. Yine bu bölgede Antik Çağlara gittiğimiz zaman Meryem Ana vardır. Kudüs’te doğmuştur. Ama buralardan geçmiştir. Çalışmaya, mücadeleye devam edin. Erkekler yaşlandıkça hakimiyeti kadınlara teslek eder. Kadın haklarını korumak için Mustafa Kemal Atatürk Avrupa Devletlerinden önce vermiştir size bu hakları. Haklarınızı koruyun.”dedi. 

Hatice Dursun 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın