İzmir’de Burdurlulara yakışır şölen

Burdur’un tanıtımı açısından Geleneksel olarak yapılan İzmir Burdurlular Derneğinin düzenlediği, “Burdurlular Birlik ve Beraberlik Şöleni” Gaziemir, Sarnıç piknik alanında gerçekleşti.

Geniş katılımın olduğu şölene, İzmirde yaşayan, çevre illerlen gelen Burdurlular doyasıya eğlendi.

Yöre sanatçılarımız Nurcan Altınok ve Halil Er’in sahne aldığı şölende ayrıca, sürpriz sanatçı olarak Uğur Önür, Hüseyin Demir, Hacı Ali Yılmaz, Ali Karabacak katılarak yöre türküleri ile Burdurluları coşturdu. Eşref Yurdasiper’in de yöre skeçleri İzmirdeki Burdurluları kahkahalara boğdu. Ayrıca şölende eğlenceli yarışmalarda yapıldı. Şölendeki halk oyunları gösterileride Burdurlular tarafından beğeniyle izlenildi.

Gölhisar Belediyesinin yörük çadırı ve çörekotu kahvesi ikramı, Tefenni Belediyesinin barutlu suyu, Burdur Belediyesi El sanatları Alaca Dokumuları, Rengi Ahenk el sanatlarıda şölende yerini aldı. Burdur’un sembolleşmiş lezzetleri Burdur Şiş ve Ceviz Ezmesi de şölende ilgi odağı oldu. İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Şenyurt,  Burdur Yörük Kültürü ve Araştırma Derneği yönetim kurulu katıldı.

Ayrıca Şölene katılan anneler günü nedeniyle şölene katılan tüm annelerin anneler günü kutlanarak karanfil armağan edildi.

Dernek Başkanı Refik Kaya katılan destek veren tüm hemşehrilerine, ayrıca bu organizasyona sponsor olan Antalyada ticaretini sürdüren Burdurlu iş adamı Cahit Kurt’a teşekkür etti.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın