Halk Plajı’nda coşkulu haftasonu

Burdur Belediyesince organize edilen Hıdırellez Şenliği, Halk Plajı’nda keyifle kutlandı. Havanın iyi olmasını fırsat bilen vatandaşlar, hem piknik yaptılar hem de Hıdırellez’i kutlayarak doyasıya eğlendiler. Çocukların oyun gruplarında vakit geçirip uçurtma uçurarak eğlendiği şenlikte, belediye tarafından çeşitli ikramlar ve hediyeler de dağıtıldı. Plaj haftasonu, 2. Uluslararası Göller Arası Basketbol Turnuvasının da eleme etabına da sahne oldu.

Burdur Belediyesinin organize ettiği Hıdırellez Şenliği, Halk Plajı’nda gerçekleşti. Belediye tarafından çeşitli ikramlar ve hediyelerin dağıtıldığı şenlikte, çocuklar gün boyu plaja kurulan oyun gruplarında doyasıya eğlendiler. Havanın da güzel olmasını fırsat bilen birçok kişi hem piknik yapmak hem de Hıdırellez’i kutlamak için geldiği plajda uçurtma uçurmayı da ihmal etmediler.
Anneler Günü de kutlandı
Şenlikte vatandaşları yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Eşi Hülya Ercengiz’le birlikte Halk Plajında bulunan bütün kadınları tek tek selamlayıp, hepsine karanfiller hediye ederek Anneler Günü’nü kutladı. Ercengiz, anneliğin kutsallığına vurgu yapıp bütün annelere ve kadınlara varlıkları için teşekkür etti.
Basketbol heyecanı
Burdur Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Göller Arası Basketbol Turnuvasının da eleme etabı, haftasonu MAKÜ Spor Salonu ve Halk Plajı Basketbol Sahasında gerçekleşen maçlarla tamamlandı. Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu’nun da bulunduğu maçlarda, Türkiye Basketbol Federasyonu Eski Başkanı Harun Erdenay, İsmet Badem ve Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi Murat Özyer, Milliyet Gazetesi Basketbol Yazarı Ümit Avcı, Fanatik Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan German, Habertürk Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan Türe gibi isimlerde katılarak sporcuları yalnız bırakmadılar.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın