Özel askerler yemin ettiler

12 May 2018
543 kez

Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’nda düzenlenen Engelliler Haftası etkinliklerinde, temsili olarak ellerine kına yakılarak askere uğurlanan gençler, Binbaşı Maruf Kışlası’nda düzenlenen törende yemin edip terhis belgelerini alarak askerliklerini tamamladılar.

Binbaşı Maruf Kışlasında Temsili Askerler için yemin töreni düzenlendi. Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen yemin törenine Vali V. Ali Nazım Balcıoğlu, Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, İlçe Belediye Başkanları, daire müdürleri, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan yemin töreni programında temsili askerler yemin etti. Temsili Askerlik hizmetini yerine getiren erler adına Melih Şerit yaş kütüğüne plaket çaktı ve daha sonra Mustafa Uçkan konuşma yaptı.
Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim, Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ‘Atatürk Çocukları’ gösterisi sonrası Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu tarafından konuşma yapıldı.
Bucak İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Mehteran Takımı gösteri yaptı ve Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı köpek unsuru gösterisi sunuldu.Program, yemin eden Temsili Askerlerin tören geçişi ve terhis belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın