Pancar Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı

12 May 2018
479 kez

Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi 2017 faaliyet yılına ait 65. olağan genel kurul toplantısı düzenlendi. Bölgenin güçlü kuruluşlarından olan Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurulu üyelerini toplantıda bir araya getirdi. Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda yapılan genel kurulda, Burdur Isparta Pancar Ekicileri Başkanı Nasuh Eroğuz açılış konuşmasını yapıp, yapılan faaliyetler hakkında katılımcılar bilgilendirdi. Yoğun katılım sağlanan toplantıda gündemde yer alan  maddeler okunup karara bağlandı.

     Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz 2017 yılında yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında;
“2017 yılında 1 trilyon 100 milyar net faaliyet kar elde ettik. Kooperatifçiliğin temel  ilkesi, ortaklarına faydalı olmaktır. Burada yönetim olarak bizler tabana yayılmış bir sermayeyi, işletmek, hizmet edebilmek için buradayız. Sizlerin her zaman sorgulama hakkınız var. Ben hiçbir zaman ekonomik ya da siyasi bir rantın peşinde olmadım. Çalışmaları oy toplamak için değil, görevim gereği yapılması gerekenleri yaptım.”bilgisini verdi.
Burdur Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesiyle ilgili oluşturulan konsorsiyum hakkında bilgi veren Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz;
“21 Şubat’tan 26 Nisan’a kadar ülkemizdeki 14 Şeker Fabrikası’nın özelleştirme süreci vardı. 26 Nisan’da bu maraton bitti. Biz cumhurbaşkanımızdan, başbakanımızdan bunun ötelenmesini talep ettik. Ama olmadı. Daha önce yapmış olduğumuz toplantıda bir konsorsiyum oluşturalım, elimizde bir çantamız olsun dedik. Bunda art niyet arayanlarda oldu. Bu pazarlıklar önceden yapılmış denildi. Neticede Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi adına bir konsorsiyum hazırlandı. 26 Nisan’da ihaleye girdik. Oluşturulan konsorsiyum 370 milyona kadar çıktı. İlk üçün içine girdik. Bunun üzerine 450 milyon TL’ye çıktık. Ama başka firma daha yüksek rakam vererek Şeker Fabrikası’nı aldı.”dedi.
    Pancar Kooperatifi olarak engelli çocukları geziye götürdüklerini hatırlatan Başkan Eroğuz;
“Kentimizdeki  engelli çocuklarımızı Antalya’ya götürdük. Böylelikle çocuklar ileride bizi hatırlar, pancar kooperatifini unutmazlar diye düşündük. Bundan dolayı çocuklara yardımcı olduk.”dedi.
Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın