Camideki hırsız vicdanlı çıktı

Kazancıoğlu Camisi’nde yaklaşık 1 ay önce öğle namazını kılmak için abdest alan Mehmet Yılmaz’ın bankadan çektiği yüklü miktardaki parası, herkesin gözü önünde çeketinin cebinden çalınmıştı. Gazetemizin kamuoyuna paylaştığı haberin kısa sürede ulusal gazeteler ve TV’lerde de yer almasının ardından parayı çalan F.Ç.’nin ikamet ettiği Van’ın Erçiş İlçesi’nde emniyete giderek suçu üstlenip parayı iade ettiği öğrenildi.

15 Mart 2018’de “Camide hırsızlık güvenlik kameralarında” başlıklı haberimizde, 13 Mart 2018 Salı günü Kazancıoğlu Camisi’nde yaşanan hırsızlık olayını gündeme getirmiştik. Haberimizin ardından olay kısa sürede ulusal gazeteler ve TV’lerde de yer aldı. Parayı çalan F.Ç., kendisini haberlerde görünce hem korku hem de pişmanlıkla ikamet ettiği Van’ın Erciş İlçesi’nde Emniyet Müdürlüğüne giderek suçunu itiraf etti. Pişman olduğunu söyleyen F.Ç.’nin iade ettiği para, Yassıgüme’de yaşayan Mehmet Yılmaz’a ulaştırıldı.

Suçunu itiraf edip parayı iade eden F.Ç.’nin Burdur’da yaşayan kızının yanına geldiği sırada suçu işlediği öğrenildi. Ayrıca, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan müzekkerenin Erciş Cumhuriyet Başsavcılığına gönerdildiği de edinilen bilgiler arasında.

Yaklaşık 1 ay sonra parasını yeniden cebine koyan Mehmet Yılmaz, “Bankadan pancar paramı çekmiştim. Çarşıda biraz işim vardı. Onları hallederken öğle vakti geldi ve camiye gittim. Camide abdest almak için çeketimi çıkarıp duvara astım. Paramın çalındığını farketmedim. Namazı kıldıktan sonra lokantaya gittim. Para verecektim baktım param yok çalındığını farkettim. Emniyet’e gidip durumu bildirdim. Daha sonra cami imamı Şahin Uçar’ın abdesthane bölümüne güvenlik kamerası taktırdığını öğrendim ve emniyet güçleriye olay yerine gidip kamera kayıtlarını inceledik.” dedi.

Bir kaç gün önce kendisine haber geldiğini, zanlı F.Ç.’nin parasını iade ettiğini söyleyen Yılmaz, “Adam pişman olmuş galiba. Paramı göndermiş.Gittim paramı aldım. Bütün emniyet teşkilatına ve camiye güvenlik kamerası taktıran Şahin Uçar hocama teşekkür ediyorum.” deyip, Cami İmamının güvenlik kamerası taktırmaması halinde kendisi gibi başkalarının da mağdur olabileceğini paylaştı.

Kazancıoğlu Camisi imamı Şahin Uçar, yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı Mehmet Yılmaz’ın olayından birkaç gün önce camiye güvenlik kamerası taktırmıştı. İmamın taktırdığı kamera, Mehmet Yılmaz’ın parasının geri getirilmesinde büyük etki sahibi oldu. 

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın