BTB Başkan adayı Varol: 5 Yıl Burdur için büyük kayıp oldu

Burdur Ticaret Borsası Başkanlığına yeniden adaylığını açıklayan Baki Varol, Serenler Tepesi’ndeki Varollar Restorant’ta yemek verip, 15 Nisan 2018’de yapılacak seçimlerde üyelerin desteğini istedi. Yemeğe katılan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Ziraat Odası Eski Başkanı Kemal Kubilay, İşadamları Kadir Gönülaçar ve Hasan Aksöz yaptıkları konuşmalarda Baki Varol’a desteklerini açıkladılar.

Kendisinin 1999 Yılında başkan seçilmesinin ardından Kadir Gönülaçar’dan aldığı bayrağı üst seviyelere taşıdığını söyleyen Baki Varol, “Şuanda bayrak göklerde dalgalanmıyor.” deyip, Yılmaz Başar’ın listesinde seçilen meclis üyelerinin 5 Yıl boyunca çalışmaları baltaladığını ifade etti ve şimdi o üyelerin Ömer Faruk Gündüzalp’le hareket ettiğini açıkladı. Varol, “Kendi evinin önünü temizleyemeyenler başkasının evinin önünü nasıl temizleyecekler. 5 Yıllık süreç Burdur için, üyelerimiz için kayıp olmuştur” dedi.

Baki Varol, yemekte yaptığı konuşmada Burdur Ticaret Borsası Başkanlığına 1999 Yılında seçildiği dönemde yeni binanın inşaat halinde olduğunu hatırlatıktan sonra, Et ve Balık Kurumu ile BURYEM satışlarında yaptıklarını söyleyip, “Başkan seçildikten sonra, çaktığım her çivide yaptığım her çalışmada benden önce başkanlık görevini yürüten Kadir Gönülaçar’ı arayıp sordum, rızasını aldım.” dedi. Bu dönemde ise kendisinin Yılmaz Başar tarafından yalnızca bir kere arandığını ve onda da bir okula yardım talebinde bulunduğunu açıklayıp, konuşmasının ayrıntılarını paylaştı. 14 Yıl başkanlık yaptıktan sonra 2013’te kaybettiği seçimlerin ardından işlerini düzene soktuğunu ifade eden Varol, “Borsadan indikten sonra işimize baktık ve belli bir çizgiyi yakaladık.” dedi.

“Onursal Başkanım Kadir Gönülaçar’ın bana bıraktığı bayrağı ben yukarıya taşımaya çalıştım ve taşıdım. 2013 Mayıs’ın da bıraktığımız bayrak şuanda göklerde dalgalanmıyor. Bana göre direği de yok. Allah nasip ederse yeniden direk alıp bayrağımızı dikeceğiz” diyen Varol, yemeğe katılan borsa üyelerine ve davetlilere, “İçinizde Burdur Ticaret Borsasının 5 yılını bilmeyen var mı?” sorusunu yöneltip, “Bugün Ticaret Borsanının şablonu belli olmuştur. 6 ay sürmedi herkes 3-4 tane başkan, 3-4 tane beyin olup başkan arkadaşımızı görev yaptırmadılar. O arkadaşımız da böyle olsun istemezdi. Yılmaz Başar’da çok sevdiğimiz bir abimizin çocuğu, babası Ahmet Başar’ı da rahmetle anıyorum. 5 Yıllık süreç Burdur için, üyelerimiz için bir kayıp oldu. Şuan yanında 14 kişiden yalnızca 2 veya 3 kişi var. Diğerleri Ömer Faruk Gündüzalp’in yanında yer alıyorlar. Yıllarca Ömer Faruk Gündüzalp’le beraber yürüdük, kendisine de başarılar diliyorum. 5 Yıl boyunca çalıştırılmayan bir borsayı, geri götürülmüş bir borsayı, bu kişilerle nereye götürecek? Madem ki borsada aday olacaksınız, önce evinizin önünü süpüreceksiniz. Evinin önünü süpürmeyen kişi başkasına faydalı olamaz, başkasının evinin önünü süpüremez. 5 Yıllık süreçte süpürmediğiniz borsanın hesabı sorulmayacak mı? Siz ne yaptığınız da ne yapacaksınız? diye soran olmayacak mı? Bunun için birçok arkadaşım, üyemiz bana yeniden aday olmamı istedi.” dedi.

Burdur Ticaret Borsasının 383 üyesinin olduğunu ve 15 Nisan 2018’de yapılacak seçimlere kadar hepsini ziyaret edip, desteklerini isteyeceğini dile getiren Varol, kendine destek verenlere ve Burdur için çalışan herkese teşekkür etti.

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Ziraat Odası Eski Başkanı Kemal Kubilay, İşadamları Kadir Gönülaçar ve Hasan Aksöz yemekte yaptıkları konuşmalarda, Baki Varol’a destek olduklarını açıkladılar.

Bahtiyar Turan

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın