İl Encümenliklerine Uğur, Çelik ve Tokmaker seçildi

İl Genel Meclisi Meclis Salonu’nda İl Genel Meclisi’nde il encümeni seçimi yapıldı. İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı başkanlığında yapılan seçime, Tefenni Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler Bölümü 1. Sınıf öğrencileri ve Öğretim Üyesi Anıl Çağlar Erkan eşlik etti. 

Ak Parti grubu adına il encümeni üyeliklerine Sami Uğur, İsmail Çelik, Levent Tokmaker aday gösterildi. İl Genel Meclisi üyelerinin kullandığı oylar sonucu Sami Uğur, İsmail Çelik, Levent Tokmaker il encümenliğine seçildiler.

İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı açılış konuşmasında;

“Bugün meclisimiz kalabalık. Tefenni Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz aramızda. Yerel yönetimlerle ilgili kağıt bilgileri mutlaka alıyorlar. Ancak pratik olarak yerel yönetimlerin nasıl çalıştığıyla ilgili İl Genel Meclisi ya da İl Özel İdare boyutunda görmek, incelemek için bugün meclisimize geldiler. Yerinde bir uygulama. Başta hocalarını tebrik eiyorum. Gerçek hayatta yerel yönetimlerle ilgili bilgi sahibi oluyorlar. Belkide hayatları boyunca bir anı olarak kendilerinde kalacaktır. Ben eğitim hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum.

Bugünün gündemine gelecek olursak en önemli maddesi İl Encümen üyelerinin seçilmesi. Bilindiği gibi İl Genel Meclisi üyelerimiz arasında üç tane İl Encümeni üyesi seçiyoruz. Bu üyeler 1 yıllığına seçiliyor. Üyeler Vali Bey’in başkanlığında yine birim müdürlerimizinde oluşturduğu Encümen üyeliği yaptığı birimde üç tane bürokratik birim müdürü daimi  üyesi, üç tanede İl Genel Meclisi üyesi seçiliyor. Vali Bey’le birlikte 7 tane üyeden oluşuyor. İl Encümeni her hafta salı günleri belli bir saatte toplanıyor. İlimizle ilgili meclisin ya da diğer kurumların alınması gerekenler kararlarını İl Encümeni uyguluyor. İlimizde önemli bir kurum. Önemli bir faaliyet gösteriyor. Biz İl Genel Meclisi olarak üniversite öğrencilerinin buraya gelmesinden memnun oluyoruz. Her zaman gelmelerini arzu ederiz. Bizlerede soruları olursa bilgilendirmeye çalışırız.” Dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın