TMMO Burdur İl Temsilcisi Demer; Mesleğimizi hak ettiği konuma hep birlikte taşıyacağız

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Burdur İl Temsilciliğine atanan Görkem Demer, “Odamızı, mesleğimizi hak ettiği konuma en güçlü şekilde taşımak istiyoruz.” deyip, mesleki dayanışmayı güçlendirmeyi hedeflediğini vurguladı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 10 yıldır Burdur’da Makina Mühendisi olarak görev yapan Görkem Demer, ocak ayında Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube başkanlığına yeniden seçilen Ayşen Hamamcıoğlu’nun atamasıyla, Burdur İl Temsilcisi oldu. 

Gazetemize yaptığı açıklamada mesleki anlamda zor bir dönemden geçmelerine rağmen birlik ve beraberlik içinde yaşanan sorunların üstesinden geleceklerini belirten Demer, “Şuan yetkilerimizin azalmasının yanında bizim en büyük sorunumuz mesleki anlamda itibarımızın ayaklar altına alınmak istenmesidir. Biz bunu kırmak istiyoruz; Odamızı, mesleğimizi hak ettiği konuma en güçlü şekilde taşımayı amaçlıyoruz. Bunu da tüm meslektaşlarımızla birlikte sağlayacağız. Bu noktada elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Maddi ve manevi daha fazla imkan sunma hedefindeyiz. Bizim burada en başta yapmak istediğimiz üyelerimizle bir arayada olabilmek. Bütün üyelerimizin birbirlerini tanımaları, mesleki birlikteliğin ve dayanışmanın güçlendirilmesidir. Mesleki itibarımızı ve gelişimimizi hep birlikte sürdürebileceğimize inanıyorum. Bir araya geldiğimiz etkinliklerde, programlarda meslek büyüklerimizin tecrübelerinden de faydalanarak genç meslektaşlarımıza katkılar sağlayabiliriz.” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın