Vali Şerif Yılmaz; Vatandaşımız en iyi hizmete layıktır

Vali Şerif Yılmaz, Kozluca Köyü’nü ziyaret ederek Cuma Namazı öncesi, Afrin şehitleri için okutulan Mevlid-i Şerif programına katıldı. Kozluca Köyü Kültür Salonu’nda Vali Şerif Yılmaz’la bir araya gelen Kozlucalılar, su sorunu ile ilgili verdiği destek için Vali Yılmaz’a teşekkür edip, bazı talepleri de kendisiyle paylaştılar. Yeni İçme Suyu kuyularının bulunduğu alanda, besihane çiftliklerinin olduğunu belirten Köylüler, çiftlik atıklarının ilerleyen süreçte sıkıntı yaratabileceğini belirterek konunun incelenmesi talebinde bulundular. Devam eden yol çalışmalarında ağır tonajlı araçların geçtiği Kozluca Erikli yolunun da düzeltilmesini istediler. Vali Yılmaz, taleplerin incelenmesi ile ilgili beraberinde gelen Kurum Müdürlerine talimat verdi. 

 Kozluca Köyü’nde yapımı devam eden içme suyu isale hattı çalışmasını inceleyerek değerlendirmelerde bulundu. İçme suyu isale hattının çalışmalarının yanı sıra Toplum Sağlığı Merkezi’ni ve Kozluca Köyü Muhtarlık binasını ziyaret etti. 

Vali Şerif Yılmaz Kozluca Köyü Muhtarlığı binasındaki konuşmasında;

“Bugün Kozluca Köyü’müzdeyiz. Özellikle içme suyu isale hattının yenilenmesi ile ilgili çalışma uzun süren bir zamandan beri devam ediyor. Çalışmaları hem bir görelim hangi aşamaya gelmiş, değerlendirelim hem bu aradada vatandaşlarımızla beraber olup, bizle ilgili istekleri, talepleri varsa onları alalım istedik. Güzel bir beraberlik oldu. Ben teşekkür ediyorum muhtarımıza. Hep beraber dertleşmiş olduk. Çok şükür bugün içme suyu isale hattını yaza doğru tamamlamış olacağız. Şu anda çalışma imkanı olan yerleri arkadaşlarımız yaz, kış demeden çalıştılar. Bu sene yağışta olmayınca Allah’ta müsade etti. Biraz daha seri bir şekilde yapmış olduk ama, yazın çalışamadığımız alanlardaki eksiklikleri tamamlamak üzere artık kalıcı olarak Kozluca’nın içme suyuyla ilgili sorununu çözmüş olacağız. Geçen yıl söyledim. Birinci önceliğimiz İl Özel İdare yatırımlarında içme suyu eksiği olan yerlerin bir an önce giderilmesi. Bugün önümüzdeki yıl yine aynı sıkıntıyla karşı karşıya geliriz diye değerlendiriyoruz. Bu yıl şu ana kadar kar yağışı olmadı. Yağmurda bir miktar oldu ancak yeraltı su kaynaklarının yeteri miktarda oluşmadığını, yeni kaynaklara belkide ihtiyacımız olacağını değerlendiriyoruz. Onun içinde arkadaşlarımız köylerimizde içme suyuyla ilgili sıkıntısı olan yerleri birinci öncelik bu yıl kullanmış olacağız. Gerek İl Özel İdare gerek KÖYDES gerek birlikten Köy Hizmetleri Birliği’ne yaptığımız çalışmalarda buna ağırlık vereceğiz.” Değerlendirmesi yaptı.

İçme suyu isale hattı çalışmalarının yanı sıra grup köy yolları yapımınıda bitirmeyi hedeflediklerini belirten Vali Şerif Yılmaz;

“Bundan sonra diğer ikinci aşamada kalan yolların yapılması. Bizim yollarımızla ilgili geçen yıl başlattığımız sıcık asfalt çalışması öncelikle başlattığımız grup köy yollarından başlamak üzere başlattık. Bu üç yıllık periyod içerisinde grup köy yollarını bitirmeyi hedefliyoruz. Geçen yıl 100 kilometrenin üzerinde sıcak asfalt yaptık. Yine aynı zamanda bu içme sularının dışında özellikle hayvancılıkta önemli olan bizim sulanabilir tarım arazisinin sulanması ile ilgili yaptığımız çalışma slajlık mısır üretimi çok büyük önem taşıyor. Yem maliyetinin düşürülmesi açısından bununla ilgili arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalar çerçevesinde özellikle vahşi sulamadan, kapalı sistem sulamaya hem DSİ hemde İl Özel İdare olarak ağırlık verdik. Son yıllarda yaptığımız bütün çalışmaları buna yönlendirdik. Burada geçen yıl itibariyle 25 kilometre İl Özel İdare’si sadece kapalı sistem sulama sistemi yaptı. Bu yılda yine aynı şekilde programa koyduk. Çünkü sulamaları vahşi sulamayla yapacak olursak göletlerdeki, barajlardaki suların yetmesi mümkün değil. Bunu tasarruflu kullanmamız içinde buna geçmemiz gerekiyor. Yine özellikle köylerimizdeki içme suyu sıkıntılarının giderilmesi için şebekelerin yenilenmesini sağladık. Geçen 190 kilometre aşağı yukarı şebeke yeniledik. Yine aynı şekilde 30 kilometreye yakın korege boruyla kanalizasyon döşedik. Demek ki bizim alt yapıyla ilgili esikiyen tesislerimizin yenilenmesi ile ilgili çalışmaları hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Bu yıl özellikle köylerimizde eksik kalan yerlerdeki kilit parke taşı döşemeye devam edeceğiz. Onlarla ilgili kendi üretimimizi şu anda Hacılar’daki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ben yapılan çalışmalarda emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Diğer konularla ilgili Toplum Sağlığı Merkezi ile ilgili örnek bir merkez. İnsanlarımız en iyi hizmete layıktır.”dedi. 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın