Özçelik mecliste kavga etti Göker ayırdı

Teşvik Torba tasarısının görüşmeleri esnasında mecliste çıkan kavgada 2 milletvekili yaralandı. Mecliste çıkan arbede esnasında, Şehrimizin Ak Partili Milletvekili Bayram Özçelik ile HDP grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş karşı karşıya gelerek sözlü tartışmaya girdiler. Şehrimizin CHP Milletvekili Mehmet Göker, tartışmanın büyümemesi ve tarafların yatışması için araya girdi.

Meclis Genel Kurulu’nda teşvik torba tasarısının görüşmeleri esnasında AK Partililer ile kadın vekillerin de  aralarında olduğu HDP’liler arasında tartışma yaşandı. Tartışma yumruk ve tekmelerin atıldığı kavgaya dönüştü.

Kavga HDP Diyarbakır Milletvekili Mahmut Toğrul’un “Afrin’de etnik temizlik yapıldığı’ı iddiası ile alevlendi. Bu sözlerin ardından, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Mahmut Toğrul’un üzerine yürüyerek, “Asker ülkesi için savaşıyor, sivil öldürülüyorsa onu sizin PKK’lılarınız yapıyor, bu kürsüden böyle bir şey söyleyemezsiniz, bu sözlerinizden ötürü sizi kınıyorum” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ile HDP Milletvekili Mahmut Toğrul arasındaki tartışmaya Ak Partili ve HDP’li milletvekilleride karışınca tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada yaralanan HDP’li Müslim Doğan ve Mahmut Toğrul meclis ilk yardım merkezinde tedavi oldular.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın