Burdur Barosu’ndan Şeker-İş’e tam destek

Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve avukatlarla Şeker-İş Sendikasının Cumhuriyet Meydanı’nda açtığı standı ziyaret edip, Şeker Fabrikalarının özelleştirmesine karşı imza attı. Şeker Fabrikasının yıllarca Burdur’da birçok sektöre ekonomik ve sosyal olarak büyük katkılar sağladığını vurgulayan Gedik, “Şeker-İş Sendikasının öncülüğünde, Burdurlular’ın desteğiyle bu yanlıştan dönüleceğini düşünüyoruz.” dedi.

Beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve avukatlarla Şeker-İş Sendikasının Cumhuriyet Meydanı’nda açtığı imza standını ziyaret edip, kampanyaya destek veren Burdur Barosu Başkanı Avukat Ramazan Gedik yaptığı açıklamada, “Şeker Fabrikası üretime, yetiştiriciliğe, kooperatifçiliğe ve nakliyeciliğe kadar birçok sektörde Burdur’a katma değer sağlayan önemli bir kuruluştur. Ekonomik, sosyal, külterel ve sportif faaliyetlerde Burdur Şeker Fabrikasının her zaman ilimize büyük katkısı olmuştur. Fabrikamızın satılmaması için başlatılan imza kampanyasına Burdur Barosu olarak destek veriyoruz, bu yanlıştan dönülmesini talep ediyoruz. Şeker-İş Sendikasının öncülüğünde, Burdurlular’ın desteğiyle bu yanlıştan dönüleceğini düşünüyoruz.” dedi.

Baro Başkanı Gedik ve imza kampanyasına destek veren avukatlara kendilerini yanlız bırakmadıkları için teşekkür eden Şeker-İş Sendikası Başkanı Mustafa Onay, “Tüten bacımız şeker fabrikamızın özelleştirilme sonucunda kapatılmasını istemiyoruz. 14 Şeker Fabrikasının içerisinde Burdur’un da ihaleye çıkacak olması ve ihale sonucunda 3-5 fabrika satılarak, diğer fabrikalara şeker üretimi devam edeceğini tahmin ediyoruz. Burdur bu fabrikalar içinde kurban edilmemesini istiyoruz.” dedi.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın