Kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir

Ak Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi toplandı. Kongreye Milletvekili Bayram Özçelik, Ak Parti Aksaray Milletvekili, Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, İl ve İlçe yönetimi kurulu üyeleri ve üyeler katıldı.

    Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci kongrede yaptığı konuşmada;
    “ 2019 seçimlerinde Ak Parti Kadın Kolları olarak Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Kadın Kolları Başkanı’mız Sayın Lütfiye Selverçam’ın talimatları doğrultusunda yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. 2014 Haziran ayında  Genel Merkez Kadın kolları Başkanlığı’mız tarafından bu kutlu dava tarafıma tevriye edilen başkanlık görevimi alnımızın akıyla yapabilmek için çaba göstermekteyim. Afrin Operasyonu’nda mücadele edilen askerlerimize  Rabbimiz kolaylıklar versin. Operasyonda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Teşkiyat çlışmalarımızla ilgili olarak bütün ilçe ve beldelerimizde mahalle ve sandık yönetimi görevlendirilmeleri oluşturulmuştur. Partimizin hak ve inanç özgürlüğü doğrultusu ile kadınlarımız başörtüsü ile Meclise girebilmiştir. Biz inanıyoruz ki kadınlar birlik olursa dünyayı ele alırlar. Birlik olacağımızı ümit ederek bugüne kadar Kadın Kolları Teşkilatımızda görev yapan yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yeni seçilecek yönetim kurulu arkadaşlarımıda başarılar diliyorum.” Dedi.
    Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik kongrelerin milli bir bilinç içerisinde gerçekleştirildiğini belirterek;
    “ 5. Olağan Kadın Kolları Kongre’mizin başta Burdur’umuza, Burdur Kadın Kollarımıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini Cenab-ı haktan niyaz ediyorum. Biz burada bugün bir kongre gerçekleştiriyoruz. Bu gerçekyeştirdiğimiz kongre dört buçuk milyon üyesi olan dünyadaki en güçlü kadın örgütü olan kadın kongresini gerçekleştiriyoruz. Kongrelerimizi biz milli bir bilinçle gerçekleştiriyoruz.
Bir Fırat Kalkanı Operasyonu oldu. O operasyorda milletimiz silkildi kendine geldi. Zeytindalı Operasyonu oldu, orada bir milli şuuru yakaladık. Biz yıllarca mazlumların, mağdurların yanında olmuş bir milletin evlatları, kadınları olarak milletçe bu şuuru gerçekleştiriyoruz.” Dedi.
Siyaset yolunda zaferden zafere koşulduğunu vurgulayan Özçelik;
“Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği siyaset yolunda bir kader, bir dava arkadaşlığının içindeyiz. Milletimiz sağduyuyla her aman yanına gittiğimizde, kapısını çaldığımızda halkımız bizimle beraber.
Ak Parti’nin tabelası 2001’de asıldı. Kadın kollarımızlada başarı hikayelerimizi gerçekleştirdik. Ak Parti’yi durduramadılar, Ak Parti’nin Kadın Kollarınıda durduramayacaklar.
Ak Parti’nin uzmanlık alanları var. Bizim uzmanlık alanımız hizmet etmek. Yatırım yapmak. Gönül almak. Diğer Ana Muhalefet Partisi’ninde uzmanlık alanları var. Avrupa’ya Türkiye’yi şikayet etmek, Türk milletinin değerlerine karşı duranların ağızlarıyla konuşmak. O orada ihtisas yapmış. Uzmanlık alanı o onların.” Değerlendirmesi yaptı.
Düğünde, dernekte bizi çağırın gelelim çağrısında bulunan Bayram Özçelik;
Her haftasonu buradayız. Çağırın geliriz. Gelmek zorundayız. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ı sevindirmek zorundayız. Onunla beraber yolculuk yapmak zorundayız. Önemli bir dönemdeyiz. Kadın Kollarında, il ve ilçe yönetimlerinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” Dedi ve yeni seçilecek yönetime başarılar diledi.
A k Parti İl Başkanı Volkan Mengi’de konuşmasında sınırötesi ve içinde destan yazan askerleri unutmayacaklarını vurgulayıp;
“ Bugün ülkemiz zorlu günlerden geçiyor. Ama milletimiz bu zorlu süreçte birlik beraberlik içinde kenetlenmiş durumda. Gazi olanlara Rabbim’den acil şifalar diliyorum. Şehitlerimize Rabbim’den rahmet diliyorum.
İçeride ve dışarıda vatanımıza, milletimize, devletimize göz dikmiş, tarih boyunca birlik beraberliğimize fitne fesat sokmuş hainler Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu, ilkeli siyaseti, vatan millet aşkı karşısında çürümüş zihniyetler ellerindeki tüm kozları ülkemiz üzerinde kullanmaya çalışmışlardır. Fakat hiçbirinde başarılı olamadılar.” Dedi.
2019 seçimlerinde hem Burdur Belediyesi’ni hem de diğer Belediyeleri alacaklarını söyleyen Mengi;

“Bugün burada temel taşı olan, gece gündüz kapı kapı dolaşan Kadın Kollarımızın Kongresini gerçekleştiriyoruz.  
18 Aralık 2019’da Cumhurbaşkanımız bize görev tebliğ ettiğinde teşkilatım adına söz verdim. 2019 seçimlerinde hem Burdur belediyesi’ni hem de diğer belediyelerimiz yoğun bir çalışmayla alacağımıza ve Cumhurbaşkanlığı seçimindede en üst noktada Cumhurbaşkanımıza kazandıracağımıza kendi adıma ve teşkilatım adına söz verdim. Sizlerde görüyorsunuz o günden bugüne kapı kapı dolaşmaya çalışıyoruz. Hastane, Pazar, ev ziyaretleri. İnşallah 2019’da bir destan yazacağız hepberaber.
İçimize fitne sokmayacağız. Sağlam duracağız ve azimli olacağız.” Vurgusu yaptı.

Ak Parti Aksaray Milletvekili, Grupbaşkanvekili İlknur İnceöz yaptığı konuşmada kadınların siyasetin nesnesi değil, öznesi olduğunu vurgulayarak;
“ Bugün Türkiye nüfusunun neredeyse yarıdan fazlasın hanımlarımız oluşturmakta. Kadınlarımızın siyasetten ayrı düşünülmesi imkansız. 14 Ağustos 2001’ de Sayın Recep Erdoğan hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sözde kararda milletindir suretiyle yola çıkmıştı. Yola çıkarken artık geleceğe dair tasavvurlarımızda kadınlarımızı ayrı düşünemeyeceğimizi, siyasetin nesnesi değil, öznesi olduğunun altını vurgulayarak çizmiştir. Tüm yönetim kollarında kadınlarımızın varlığına önem verilmiştir.
Özellikle bu kongrelerimizi bir bayrak yarışı, bir bayrak değişimi içerisinde çoşkuyla yapılmasındanda duyduğum heyecanı sizlerle paylaşmak istiyorum. Heyecanımızı hiç azaltmamız lazım. “ değerlendirmesi yaptı.
15 yıl geriye doğru düşündüğümüzde Türkiye yatırımlarında ne yapılıyorsa bugün Burdur’da gelişmeden payını aldığını görmekteyiz değerlendirmesi yapan İlknur İnceöz;
“15 yılda Türkiye çok önemli değişim ve dönüşümler yaşadı. Dünyanın herhangi bir yerine gittiğimizde Türkiye neresi diye sorduğumuzda Türkiye’yi kimse bilmezdi. Ama bugün nereye gitseniz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak sizi tanımıyorsa bile, Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkesi diye bizi gururla karşılıyorlar.
Enerjide dışa bağımlılığı azaltmazsak ekonomide açık olan kısım kapatılmaz.
15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız milletin gücünden başka bir güç olmadığını savunup,halkımızı sokaklara çağırma suretiyle bundan önceki darbelerde yaşanmamış bir şekilde milletimiz kendini tanklara, toplara siper eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Milletimiz bu ülkeye kimsenen yön gösteremeceğini göstermiş ve bundan önce darbelerde ses çıkaramayanlara inat ülkesine sahip çıkmıştır. İşte Türkiye bu kritik süreçlerden geçti. 20 Ocak’ta Zeytindalı Operasyonu adını verdiğimiz operasyonla aslında 15 Temmuz’da başarılamayanların, Gezi Olaylarında yapılamayanların bugün Terör örgütlerinin Türkiye 40 yıldır PKK’sıyla, PYD’yle Türkiye’yi adeta dize getirmeye çalışıyorlar.” Dedi ve 15 Temmuz gecesi karamanlık destanı yazmış bir millet olarak bu coğrafyayı vatan kılmak için her bir karışının şehit kanı olmuş bir millet olarak bu vatandan asla bir karış vermeyeceklerini kongrede ilan etti.
Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın